Jasy

Publikované jún 23, 2013 v kategórii Rumunsko

Jasy

Jedno z najväčších miest v Rumunsku. Jasy (po rumunsky Iaşi) má veľký význam z historického hľadiska – v minulosti bolo hlavným mestom Moldavského kniežatstva, počas prvej svetovej vojny aj Rumunského kráľovstva.

Zvykne sa označovať ako hlavné mesto kultúry v Rumunsku, je tiež ekonomickým centrom oblasti. Vznikla tu prvá univerzita v krajine.

Medzinárodné letisko Iași je od centra mesta vzdialené 8 km. Patrí medzi najstaršie letiská v Rumunsku.

Ubytovanie v Jasy je možné „booknuť“ klasicky cez rezervačné systémy. Ceny hotelov sú priaznivé.

Takto sa počas dňa a noci mení Jasy

Výborné hodnotenia má Unirea Hotel & Spa. Poloha v centre mesta, 4 hviezdičky. Dôležité miestne pamiatky sú v pešej dostupnosti, na letisko sa dostanete za 15 minút jazdy. Hoteloví hostia majú k dispozícii vyhrievaný bazén, saunu, vírivku, posilňovňu. Dopriať si môžete aj masáže a kozmetické procedúry. Tradičné rumunské špeciality Vám radi pripravia v reštaurácii na 13. poschodí, z ktorej je krásny výhľad na mesto. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené parkovanie (3€/deň). Dvojlôžková izba stojí od 56€/noc (v cene sú aj raňajky).

Ubytovanie v historickom centre mesta ponúka zariadenie zo známej hotelovej siete – Best Western Astoria Hotel. 3 hviezdičky, pozitívne recenzie návštevníkov. Letisko je vzdialené 20 minút jazdy, hotel má dobré napojenie na verejnú dopravu. Izby sú klimatizované a elegantne zariadené. Hotelová reštaurácia ponúka tradičnú rumunskú kuchyňu, ale aj medzinárodné pokrmy. Bezplatné Wi-Fi, parkovanie je spoplatnené (4€/deň). Raňajky sú v cene pobytu. Za noc pre dve osoby zaplatíte od 50€.

925091_a_street_in_iasi

Objednať ubytovanie v Jasy!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *