Janov

Publikované máj 10, 2013 v kategórii Taliansko

Janov

Metropola regiónu Ligúria je známa významným prístavom. Janov sa rozkladá na pobreží Stredozemného mora, patrí medzi najväčšie mestá v Taliansku.

Janov bol kedysi mestským štátom – Janovskou republikou. Jej existencia trvala viac ako 700 rokov, zanikla až v roku 1805 – Napoleon vtedy územie pripojil k Francúzsku.

Veľmi príjemné počasie a práve spomínané more sú dôvody, prečo sa mnoho ľudí rozhodne tráviť dovolenku práve v Janove. Nesklame však ani turistov bažiacich po pamiatkach. Každého návštevníka nadchne katedrála San Lorenzo z roku 1118. Nájdete na nej prvky pôvodnej románskej architektúry, neskôr bola goticky prestavaná a v roku 1567 bola zhotovená renesančná kupola.

Medzi známe náboženské stavby patrí aj katedrála San Siro a kostol Santissina Annuziata.

Janovské letisko je vybudované na umelom polostrove, nachádza sa vyše 7 kilometrov na západ od mesta.

Hneď v jeho blízkosti nájdete hotel s výbornými hodnoteniami – Best Western Premier CHC Airport. 4 hviezdičky, kvalitné vybavenie. Čisté a veľké izby, pohodlné postele. Raňajky vo forme bufetových stolov sa podávajú každé ráno, občas to tam býva preplnené. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. Cena za izbu pre 2 osoby už od 56€ (raňajky v cene).

Holiday Inn Genoa City nájdete v blízkosti prístavu, pri termináloch trajektov a výletných lodí. Stanica metra Dinegro je vo vzdialenosti 300 metrov. Moderný dizajn, príjemná atmosféra. V areáli nájdete aj menšiu posilňovňu. Štvorhviezdičkové ubytovanie už od 70€ (2 osoby/noc).

Jazda cez Janov

Výborné hodnotenia má luxusný päťhviezdičkový hotel Grand Hotel Savoia. Stojí hneď oproti železničnej stanici Piazza Principe, pár metrov od Janovského akvária – najväčšia atrakcia svojho druhu v Taliansku, nádrže so stovkami druhov morských i sladkovodných rýb. V hoteli nájdete dobre vybavenú posilňovňu a kúpeľné centrum La Spiaggia Segreta. V ňom si môžete vychutnať relax v podobe sauny a veľkej vírivky. Tie sa nachádzajú aj na terase, z ktorej je krásny výhľad na mesto. Za noc pre 2 osoby tu zaplatíte od 129€/noc.

Pozitívne komentáre od návštevníkov dostávajú aj mieste B&B zariadenia. B&B Delfino Blue je menšie zariadenie, tvoria ho 3 ubytovacie jednotky. Nachádza sa pri miestnom prístave. Do historického centra mesta sa dostanete za 3 minúty chôdze, stanica metra Dinegro je vzdialená pár desiatok metrov. Izby majú moderný nábytok a príjemné zariadenie, v zariadení sa nachádzajú 2 kúpeľne. Každé ráno sú podávané vynikajúce a kvalitné raňajky. Sympatická a ochotná majiteľka. Nocľah v Delfino Blue stojí od 65€ za dvojlôžkovú izbu.

V rezervačnom systéme nájdete desiatky rôznych hotelov, hostelov a iných ubytovacích zariadení v Janove. Prezrite si ich čo najviac, skúste si ich aj zoradiť podľa ceny. Hotely dosť často ponúkajú špeciálne akcie – napríklad keď niekto zruší rezerváciu a zostane voľná izba.

564827_particular_angle

Objednať ubytovanie v Janove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *