Hodonín – ZOO, kúpele, pamiatky

Publikované aug 22, 2013 v kategórii Česko

Hodonín – ZOO, kúpele, pamiatky

České mesto na juhu krajiny, v blízkosti hranice so Slovenskom. Hodonín leží na rieke Morava. Turistov láka na viacero atrakcií – nachádza sa tu ZOO, rôzne pamiatky a kúpele.

Kúpele Hodonín využívajú na liečbu minerálnu jodobrómovú vodu, ktorá sa nazýva solanka. Vďaka svojmu zloženiu patrí medzi najkvalitnejšie vody v Európe, prirovnávajú ju k vode z Mŕtveho mora. Má liečivé a regeneračné účinky.

Tip na výlet – vo vzdialenosti približne 30 km sa nachádza Lednicko-valtický areál. Tento krajinný celok je súčasťou zoznamu UNESCO. Miestne zámky zvykne navštevovať množstvo turistov.

Miestna zoologická záhrada sa nachádza na okraji mesta v krásnom lesnom prostredí. Pozornosť púta najmä orangutan sumatriansky, tiger ussurijský, lev berberský a jaguár. V akváriách je možné obdivovať podmorský svet plný koralov a sasaniek.

Ak sa tu plánujete zdržať, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať nocľah. Ubytovanie v Hodoníne neposkytuje mnoho ubytovacích zariadení, výber nie je príliš široký.

Trojhviezdičkový Hotel Panon sa nachádza na okraji mesta, 1 km od hraníc so Slovenskom. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku. Raňajky sú spoplatnené sumou približne 4€. Hotel má priemerné hodnotenia od zákazníkov. Izba pre dvoch stojí od 45€/noc.

Takto to vyzerá v miestnej ZOO

Lepšie je hodnotený Hotel Krystal, ktorý je zároveň cenovo výhodnejší. Taktiež sa nachádza blízko hraníc. Priestranné izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je TV a kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii saunu aj posilňovňu. V hotelovej reštaurácii sa pripravujú prevažne tradičné české špeciality. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. Raňajky stoja v prepočte približne 5€. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte 36€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Hodoníne? Neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

800hodonin

Objednať ubytovanie v Hodoníne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *