Hamburg

Publikované apr 13, 2013 v kategórii Nemecko

Hamburg

Druhé najväčšie mesto Nemecka, jedno z najväčších v Európe. Hamburgu prischla prezývka „Benátky severu“ – dôvodom je veľký počet mostov a kanálov v meste.

Dôležitá poloha z hľadiska dopravy, významné obchodné centrum. Rýchlo rastúci cestovný ruch – Hamburg ročne navštívi niekoľko miliónov turistov.

Štatistiky uvádzajú, že návštevník mesta tu strávi v priemere 2 noci. Dôvody návštevy môžu byť rôzne – napríklad návštevy muzikálov, športových podujatí, veľtrhov a výstav.

Lákadlom môžu byť aj pamiatky, hlavne múzeá a galérie. Populárnou turistickou atrakciou je Chilehaus – jedna z najkrajších budov v meste.

Čo sa týka ubytovania, o Hamburgu sa hovorí, že je tu veľké množstvo drahých hotelov, kým tých lacnejších je nedostatok. To však nemusí byť pravda – v každom väčšom meste sa dá nájsť kvalitné ubytovanie za dobrú cenu. Mierny problém môže nastať počas veľtrhov, vtedy hlásia hotely v Hamburgu plnú obsadenosť. To však môžete vyriešiť napríklad tak, že si pobyt zarezervujete v predstihu.

Ak sa zaujímate o aktuálne dianie v Hamburgu (nočný život, kultúrne podujatia), zakúpte si mesačník Hamburger Vorschau alebo Szene Hamburg. Stoja okolo 2€ a dajú sa kúpiť v turistických centrách, hoteloch a stánkoch. V dnešnej dobe však všetky podstatné informácie nájdete na internete a kúpa časopisu je trochu zbytočná.

V centre Hamburgu nájdete množstvo hotelov, jedným z nich je štvorhviezdičkový Barceló Hamburg. Skvelá poloha – pár stoviek metrov od hlavnej stanice. Na známu rušnú ulicu Mönckebergstrasse sa dostanete za niekoľko minút chôdze. Jazero Binnenalster sa nachádza 100 metrov od hotela. Výborné hodnotenia, moderné a elegantné zariadenie hotela. Izby sú kvalitne vybavené. Hostia si môžu zacvičiť v hotelovej posilňovni a následne relaxovať v saune. Bezplatné Wi-Fi je samozrejmosťou, parkovisko je spoplatnené. Ceny už od 111€ za noc pre dvoch.

V čase písania tohto článku bol o hotely v Hamburgu zvýšený záujem, napriek tomu sa tu dali zohnať aj najlepšie päťhviezdičkové hotely za veľmi dostupné ceny – väčšinou okolo 100€ až 150€ za noc.

Promo video o Hamburgu

Informácie, že zohnať lacné ubytovanie v Hamburgu je problém, určite neberte vážne. Nie je to tak. Za dvojlôžkovú izbu v priemernom hoteli zaplatíte okolo 30-40€/noc (a v hosteloch podstatne lacnejšie). Za takú sumu sa ubytujete napríklad v zariadení Phoenix by Centro Basic. 3 hviezdičky, poloha v centre, blízko hlavnej vlakovej stanice. Medzi základné vybavenie každej izby patrí TV, koberec, telefón, vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Hodnotenia zákazníkov sú priemerné, kvalita hotela je adekvátna cene. Návštevníci sa sťažovali na neochotný personál.

Letisko v Hamburgu sa v minulosti stalo známe napríklad štrajkom personálu, ktorý ochromil celú leteckú dopravu. Dnes však už funguje tak ako má. Veľa turistom vyhovuje ubytovať sa v blízkosti letiska.

Stačí prejsť pár stoviek od letiska a dostanete sa do Courtyard by Marriott – 4 hviezdičky, veľmi moderné zariadenie a kvalitné vybavenie izieb. Pozitívne recenzie. Po ťažkom dni určite uvítate možnosť zaplávať si v hotelovom bazéne, navštíviť jednu z dvoch sáun, alebo si zacvičiť v posilňovni. Hotelová reštaurácia ponúka chutnú špeciality zo stredoeurópskej a medzinárodnej kuchyne. Stanica metra Fuhlsbüttel Nord sa nachádza iba pár minút chôdze od hotela. Dostupné sú fajčiarske aj nefajčiarske izby. Sledujte špeciálne akcie – ubytovanie v tomto hoteli sa dá zohnať už od 89€/noc (pre dve osoby).

942033_hamburg_2

Objednať ubytovanie v Hamburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobri den nejake cislo navas telefonicky sa neda kontaktovat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *