Haag

Publikované máj 13, 2013 v kategórii Holandsko

Haag

Tretie najväčšie mesto v Holandsku, hneď po Amsterdame a Rotterdame. Časť mesta bola zničená počas druhej svetovej vojny. Nachádza sa tu sídlo Medzinárodného súdneho dvora (v Mierovom paláci), sídlo holandského parlamentu a vlády.

Medzi významné pamiatky v Haagu patria historické budovy v Binnenhof v centre mesta, kde sa nachádza sídlo parlamentu. Vynechať by ste nemali ani Mauritshuis – tento palác zo 17. storočia v sebe ukrýva vzácne umelecké zbierky, pokochať sa tu môžete obrazmi od autorov ako Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer, Jan Steen, Hans Holbein či Andy Warhol. Najstaršou budovou v meste je Grote Kerk – kostol s gotickými a renesančnými prvkami. Mnohých zaujme Madurodam – výstavsko modelov holandských stavieb, nachádzajú sa tu všetky dôležité stavby v mierke 1:25.

Veľkou výhodou je poloha v blízkosti miest Amsterdam a Rotterdam, kde sa nachádzajú aj najbližšie letiská. Vo vzdialenosti vyše 100 km sa nachádza aj letisko v Eindhovene.

Z letiska Schiphol pravidelne premávajú vlaky do Haagu, nástupištia (5 a 6) sú priamo pod letiskom. Odporúča sa cestovať do stanice Den Haag Central Station.

Električky v Haagu

Na rezerváciu ubytovania treba myslieť dostatočne vopred, hotely v Haagu zvyknú pomerne často hlásiť plnú obsadenosť, najmä počas dôležitých podujatí.

V blízkosti sídla parlamentu nájdete Holiday Inn Express The Hague – Parliament. 3 hviezdičky, profesionálne správanie prsonálu. Izby sú zariadené vo veľmi príjemných farbách, väčšina z nich ponúka výhľad na mesto. Recepcia funguje nonstop, hotel poskytuje aj možnosť požičať si bicykel alebo auto. Hlavná stanica sa nachádza vo vzdialenosti niekoľko minút chôdze, v okolí areálu sú bary a kaviarne. To je nevýhoda, nakoľko izby nie sú dostatočne odhlučnené a niektorí návštevníci sa zvykli sťažovať na hlasnú hudbu v okolitých kluboch. Napriek tomu sa Holiday Inn môže pochváliť výbornými hodnoteniami od návštevníkov.

Vynikajúce hodnotenia má aj päťhviezdičkový Hilton The Hague. Nachádza sa v historickom centre. Do múzea Mauritshuis sa dostanete do 10 minút chôdze. Izby sú samozrejme klimatizované, dostatočne veľké. Okná od podlahy takmer po strop ponúkajú veľmi pekný výhľad. Kúpeľne majú vaňu aj sprchu. Wi-Fi pripojenie je vo verejných priestoroch dostupné bezplatne, na izbách bohužiaľ len za vysoký príplatok. Cena za dvojlôžkovú izbu bez raňajok od 150€.

Ak do Haagu zavítate počas pracovnej cesty, možno budete potrebovať ubytovanie pri holandskom kongresovom centre World Forum Convention Center. Nájdete ho napríklad v Novotel The Hague World Forum. 4 hviezdičky, pozitívne hodnotenia. Dobrá dostupnosť do mesta verejnou dopravou. Súčasťou hotela je sauna a telocvičňa, dopriať si môžete aj masáž. Na známu obchodnú ulicu De Fred sa dostanete do 10 minút chôdze. Amsterdamské letisko Schiphol je vzdialené 40 km. Nocľah pre 2 osoby stojí od 99€.

591053_around_the_scheveningse_boulevard_4

Objednať ubytovanie v Haagu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň, viete aj o nejakom ubytovaní na dlhšiu dobu, povedzme mesiac, za slušnú cenu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *