Göteborg

Publikované máj 11, 2013 v kategórii Švédsko

Göteborg

Mesto založil v roku 1621 švédsky kráľ Gustáv II. Adolf. Dnes je z Göteborgu vyspelá škandinávska metropola. Po Štokholme je najväčším švédskym mestom, nachádza sa tu taktiež najväčší prístav spomedzi krajín severnej Európy.

Ak sa sem chystáte letecky, s najväčšou pravdepodobnosťou sa dopravíte na letisko Landvetter vzdialené približne 30 km od centra mesta. Druhé medzinárodné letisko sa volá Göteborg City, nachádza sa vo vzdialenosti 15 km od mesta. Lacné letenky do Göteborgu sa dajú zohnať práve na lety spoločností, ktoré lietajú na letisko City. Je totiž využívané nízkonákladovými aerolíniami, lietajú sem napr Ryanair a Wizz Air.

Göteborg je obchodným a priemyselným centrom Švédska, známy je najmä vďaka výrobe automobilov značky Volvo.

Významnou miestnou pamiatkou je Gamla Älvsborg – pevnosť, najstaršia zachovalá stavba v meste, z historického hľadiska veľmi dôležitá – až do roku 1619 patrila Dánsku, po prehratej vojne v tejto oblasti však skončila v rukách Švédov. Práve na tomto mieste bolo o 2 roky neskôr založené mesto Göteborg. Nachádza sa asi 3 kilometre od súčasného centra mesta.

Kedysi bola významnou pevnosťou aj Elfsborg – turisti sa v ňom môžu pozrieť napríklad na kostol, ktorý bol určený kráľovskému vojsku, alebo na väzenie pre zradcov. Pravidelne sem chodia výletné lode so sprievodcami z prístavu Lilla Bommen (nachádza sa v blízkosti vlakovej stanice).

Škandinávske hotely sú známe svojim vysokým štandardom, pripravte sa aj na vyššie ceny oproti európskemu priemeru. Online rezervačné systémy v súčasnosti ponúkajú niekoľko desiatok možností ubytovania v Göteborgua.

Vo veľkomestách severnej Európy väčšinou nie je toľko B&B zariadení ako v iných krajinách, tento trend je populárny skôr na západe. Napriek tomu ich v Göteborgu niekoľko nájdete, majú dokonca vynikajúce hodnotenia a odporúčania od zákazníkov.

Promo video o Göteborgu

Aprikosen Bed & Breakfast má 3 hviezdičky. Budova nevyzerá príliš vábne, vnútri však nájdete pohodlné ubytovanie s veľmi príjemnou atmosférou. Toto menšie zariadenie v sebe ukrýva len 4 ubytovacie jednotky, na izbách sú varné kanvice na prípravu kávy a čaju, vlastná kúpeľňa, kuchyne sú spoločné. Počas leta si môžu hostia vychutnať grilovačku v záhrade alebo relax na terase. Sympatický majiteľ (dorozumiete sa po anglicky), výborné raňajky, pozitívne hodnotenia. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Dvojlôžková izba stojí od 115€/noc.

Ak vystihnete dobrú akciu, za podobnú cenu si môžete rezervovať izbu v päťhviezdičkovom hoteli Elite Plaza Hotel. Nachádza sa v historickej budove v centre mesta. Veľmi luxusný a štýlový interiér. Hostia môžu relaxovať v saune, alebo si zacvičiť v kvalitne vybavenej posilňovni. Miestne kongresové centrá a výstaviská sú vzdialené približne 8 minút jazdy od hotela. Cena menšej izby pre dvoch už od 126€/noc (raňajky v cene).

Ubytovanie pri letisku Landvetter ponúka štvorhviezdičkový Landvetter Airport Hotel. Cesta do centra mesta trvá zhruba 20 minút autom. Hotel je ideálny pre tých, ktorí potrebujú prespať v blízkosti letiska. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Raňajky sú podávané každý deň od 5:00 v hotelovej reštaurácii, na drink môžete zájsť do hotelového baru. Cena dvojlôžkovej izby sa pohybuje od 140€, v cene sú aj raňajky.

Ceny hotelov sú iba orientačné – menia sa v závislosti od sezóny a obsadenosti zariadení. Odporúčame pravidelne kontrolovať rezervačné systémy, často sa tu objavujú akciové ponuky – ak budete v správnom čase na správnom mieste, môžete si rezervovať hotel za neodolateľnú cenu.

Ak máte nejaké skúsenosti s Göteborgom a miestnymi hotelmi, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

143903_hrlanda_tjrn_2

Objednať ubytovanie v Göteborgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *