Galati

Publikované jún 20, 2013 v kategórii Rumunsko

Galati

Galați patrí do rebríčka 100 najväčších európskych miest. Ak ste o ňom nikdy nepočuli, nemusíte si z toho robiť ťažkú hlavu. V tomto rebríčku totiž figuruje na poslednom mieste.

Mesto sa nachádza na východe krajiny, je hlavným mestom župy s rovnakým názvom. Je najväčším prístavným mestom na rieke Dunaj.

Najbližšie veľké letisko sa nachádza v meste Konstanca, nesie názov Mihail Kogălniceanu. Lietajú sem aj nízkonákladovky, letisko je od Galați vzdialené vyše 120 km.

Lacné ubytovanie v Galați ponúka viacero hotelov, jedným z najvyužívanejších je Hotel Magnus Galati. 3 hviezdičky, pozitívne recenzie hostí, poloha v centre mesta blízko rieky Dunaj. V pešej dostupnosti sa nachádzajú rôzne pamiatky, alebo napríklad botanická záhrada. Oplatí sa navštíviť aj viacero múzeí, ktoré sú tiež umiestnené priamo v centre mesta. Hotelové izby sú priestranné a pohodlné. Bezplatné Wi-Fi, parkovanie zdarma. Raňajky sú v cene pobytu. Počas dňa si môžete vychutnať tradičné rumunské špeciality a miestne vína v hotelovej reštaurácii. Noc pre dvoch stojí už od 51€.

Parkour a freerunning v Galati

V podobnej cenovej hladine je aj ďalší trojhviezdičkový hotel, ktorý nesie názov Faleza Hotel by Vega. 3 hviezdičky, poloha v centre mesta pri brehoch Dunaja. Klimatizované, veľké, čisté a pohodlné izby s výhľadom na rieku. Súčasťou je vlastná kúpeľňa s vaňou, niektoré izby majú aj kuchynku. Hotel prešiel v roku 2012 kompletnou rekonštrukciou. V cene pobytu sú raňajky, podávajú sa v budove oproti hotelu vo forme bufetových stolov. Wi-Fi pripojenie je dostupné zdarma iba vo verejných priestoroch, na izbách je spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 51€/noc.

220px-Galati_cathedral

Objednať ubytovanie v Galati!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *