Düsseldorf

Publikované máj 9, 2013 v kategórii Nemecko

Düsseldorf

Medzinárodné obchodné a finančné centrum. Známe veľtrhmi, výstavami, módou, karnevalom. Düsseldorf patrí medzi najväčšie mestá Nemecka (podľa počtu obyvateľov).

Prieskumy Mercer z roku 2012 ohodnotili Düsseldorf ako najvhodnejšie miesto pre život v Nemecku. Vo svetovom rebríčku obsadil šiestu priečku. Môže za to vyspelosť obyvateľstva, vhodné prírodné podmienky, príjemné prostredie a kultúra na vysokej úrovni.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí najmä spomínaný düsseldorfský karneval. Začína sa vždy 11. novembra o 11:11. Každý rok ho navštevujú státisíce ľudí.

Medzinárodné letisko Düsseldorf je najväčším letiskom v oblasti, tretím najväčším v Nemecku. Nachádza sa len 7 kilometrov od mesta, využívajú ho aj cestujúci do neďalekých miest – napr. do Essenu.

Veľká časť biznis klientely sem zavíta kvôli miestnemu výstavisku Messe Düsseldorf, ktoré podľa vlastných slov organizuje až 20% všetkých popredných svetových veľtrhov.

Promo video o Düsseldorfe

Aj z tohto dôvodu nájdete v meste množstvo ubytovacích zariadení. Priemerná cena ubytovania v Düsseldorfe je však pomerne vysoká.

Trojhviezdičkové ubytovanie za pomerne dobrú cenu poskytuje Business Wieland Hotel. Dobrá poloha v centre mesta, kúsok od známej obchodnej ulice Königsallee. V moderných izbách nájdete TV s plochou obrazovkou, každá má kúpeľňu. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. V areáli hotela nájdete okrem iného salón krásy, čo iste ocenia najmä dámy. Môžete si tu dopriať aj masáže a rôzne ďalšie procedúry. Po ťažkom dni určite uvítate relax v podobe sauny. Do centra mesta sa dostanete pešo za približne 20 minút, môžete samozrejme využiť aj verejnú dopravu. Spoplatnené parkovisko (10€/deň). Výborným začiatkom dňa sú chutné raňajky, ktoré sú v cene pobytu. Cena dvojlôžkovej izby je 94€/noc.

V meste samozrejme nechýbajú hotely s piatimi hviezdičkami.

Famóznymi hodnoteniami sa pýši Breidenbacher Hof, a Capella Hotel. Centrálna poloha v bulvári Königsallee. Odhlučnené klimatizované izby sú zariadené v klasickom elegantnom štýle, nechýbajú panoramatické okná od podlahy až po strop. V prípade potreby je dostupný osobný asistent. Hoteloví hostia môžu navštíviť salón krásy, posilňovňu, cigarový bar. Za najlacnejšiu dvojlôžkovú izbu Standard zaplatíte „len“ 265€, najdrahšia Suita Executive stojí až 2300€/noc.

Ak preferujete lacné ubytovanie vo férovej kvalite, skúste Hotel Wurms. Trojhviezdičkový rodinný hotel s dobrou polohou. Každá z útulne zariadených izieb má vlastnú kúpeľňu. Staré mesto a rieka Rýn sa nachádzajú 2 km od hotela. V okolí sa nachádza mnoho kaviarní a reštaurácii. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Noc vo Wurmse stojí od 48€/noc (pre 2 osoby).

Ak chcete prespať pri letisku, jednou z výhodnejších ponúk je Air Hotel Wartburg. 3 hviezdičky, poloha medzi letiskom a výstaviskom. Odhlučnené izby zabezpečujú, že Vás nebude rušiť hluk lietadiel. Súčasťou každej izby je kúpeľňa, Wi-Fi pripojenie je dostupné na požiadanie. Na mieste je spoplatnené parkovisko, v blízkosti však nájdete verejné a bezplatné parkovisko. Hotel má dobré hodnotenia návštevníkov. Ceny dvojlôžkových izieb sa pohybujú od 65€/noc (v cene sú aj raňajky).

713393_rhine_tower

Objednať ubytovanie v Düsseldorfe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *