Dubrovník

Publikované jún 29, 2013 v kategórii Chorvátsko

Dubrovník

Chorvátske mesto v oblasti južnej oblasti Dalmácie. Veľkou výhodou je poloha pri Jadranskom mori, vďaka ktorej sa počas leta Dubrovník mení na raj dovolenkárov. More však nie je to jediné, čo môže mesto turistom ponúknuť.

Dubrovník má bohatú históriu, bol založený už v 7. storočí. V roku 1667 mesto postihlo zemetrasenie, ktoré ho takmer zničilo. Našťastie sa tak nestalo a jeho krásy si môžu návštevníci vychutnať aj dnes.

Obzvlášť výnimočné je historické centrum mesta s čarovnou atmosférou, ktoré je rozdelené na dve časti hlavnou ulicou Stradun. Dostalo sa dokonca do zoznamu UNESCO.

16 km od centra mesta sa nachádza Letisko Dubrovník, niekedy nazývané aj Čilipi. Je druhým najväčším letiskom v krajine, najviac sa pochopiteľne využíva počas letnej sezóny. Vtedy sem premávajú často aj nízkonákladové aerolínie.

Jednou z najznámejších pláží v celej oblasti je pláž Banje. Nachádza sa v blízkosti centra mesta. Tvorí ju jemný štrk, počas kúpania si môžete vychutnať výhľad na blízky ostrov Lokrum.

Takto to vyzerá na pláži Banje

Vďaka blízkemu letisku a stovkám ubytovacích zariadení v meste je Dubrovník ideálnou destináciou, kam sa oplatí vycestovať „na vlastnú päsť“.

Obrovský výber spomedzi miestnych hotelov, penziónov a apartmánov ponúka rezervačný systém. Rezervácia je rýchla a jednoduchá, väčšinou sa platí až po skončení pobytu (záleží od podmienok konkrétneho zariadenia). Veľká časť z nich akceptuje aj storno pobytu, pri ktorom nemusíte platiť žiadne stornovacie poplatky a iné pokuty.

Pár stoviek metrov od prístavu sa nachádza Guest House Letizia. 3 hviezdičky, pozitívne ohlasy hostí, veľmi výhodná cena. Trochu nevýhodná je však vzdialenosť od pláže – vyše 1,5 km. V podobnej vzdialenosti je aj historické centrum mesta. Väčšina izieb má vlastný balkón. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah stojí od 30€.

Vo všeobecnosti platí, že čím je hotel bližšie k pláži, tým je jeho cena vyššia. Väčšina hostí si za výhodnú polohu radšej priplatí.

Ubytovanie priamo v srdci starého mesta poskytuje Apartments Placa Dubrovnik. 3 hviezdičky, veľmi pozitívne recenzie návštevníkov. Spomínaná známa pláž Banja je vzdialená len pár minút chôdze. Z klimatizovaných izieb je veľmi príjemný výhľad na mesto. Všetky majú plne vybavenú kuchynku a elegantný drevený nábytok. Wi-Fi pripojenie na internet je bezplatné, parkovisko bohužiaľ chýba. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 100€.

Počas leta je o ubytovanie v chorvátskych prímorských destináciách enormný záujem, mnoho zariadení hlási plnú obsadenosť. Aby ste predišli sklamaniu, odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Dubrovníku? Svoje tipy a skúsenosti môžete napísať do komentárov nižšie.

919666_dubrovnik

Objednať ubytovanie v Dubrovníku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *