Sprievodca pobytom v letovisku Drvenik

Publikované mar 18, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca pobytom v letovisku Drvenik

20 km od Gradaču a 30 km od Makarskej nájdete malé prímorské letovisko s názvom Drvenik. Obklope ho horský masív Biokovo a pobrežie s vyhľadávanými plážami. Delí sa na dve časti – Gornja Vala (horná zátoka) a Donja Vala (dolná zátoka).

Počas leta do Drveniku a okolitých letovísk mieria dovolenkári z celej Európy. To využívajú miestni obyvatelia, ktorí poskytujú návštevníkom služby v cestovnom ruchu. V tomto článku poradíme kde sa kúpať a ubytovať.

Kúpanie a pláže

Pláže v Drveniku sú veľmi obľúbené. Podľa mnohých názorov majú najlepšie podmienky na kúpanie zátoky Donja Vira a Gornja Vira, ktoré tvoria okruhliaky a piesok. Obklopujú ich borovicové lesy, ktoré siahajú až ku brehu. Voda v mori je priezračná a čistá, na morskom dne sa môžu vyskytovať morskí ježkovia.

Pár záberov z Drveniku

Za plážami sa oplatí zájsť aj do okolia. V Donje Vale sa nachádza prístav, z ktorého sa môžete vydať na výlet napríklad na ostrov Hvar, alebo Korčulu a polostrov Pelješac.

Kde sa ubytovať?

Ponuku ubytovacích zariadení v Drveniku a okolí si môžete pohodlne prezrieť na stránkach rezervačného systému. Ak nenájdete nič vyhovujúce, odporúčame skúsiť šťastie pri ponuke iných blízkych letoviskách.

Tipy na overené zariadenia

V časti Gornja Vala sa nachádza štvorhviezdičkový hotel s názvom Hotel Bella Vista. Má veľmi pozitívne hodnotenia, predošlí hostia ho odporúčajú. Vo svojich recenziách spomínajú výborný prístup personálu, chutné raňajky (v cene pobytu), príjemné pláže v okolí a kvalitné vybavenie izieb. Súčasťou hotela je wellness centrum s vírivkou, posilňovňou a saunou. V hotelovej reštaurácii sa podávajú prevažne stredomorské špeciality. Všetky izby sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je balkón s výhľadom na park alebo more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom) a TV s plochou obrazovkou, hostí potešia aj extra dlhé postele. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je taktiež zdarma. Neváhajte si prezrieť ceny ubytovania po kliknutí na názov hotela.

Veľká časť návštevníkov však pri svojej dovolenke v Chorvátsku preferuje ubytovanie apartmánového typu. Približne 5 km od Drveniku sa v obci Blato pri letovisku Živogošće nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Juran. Pozitívne ohlasy, výhodná poloha. Najbližšia pláž je v blízkosti niekoľkých desiatok metrov, v bezprostrednom okolí je aj obchod s potravinami. Zariadenie obklopuje zelená záhrada, v ktorej je možné grilovať. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je zariadená terasa s výhľadom. Samozrejmosťou je kuchynka, kúpeľňa, obývačka s TV a jedna alebo viacero spální. Hostia majú k dispozícii aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Recenzie predošlých návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Drveniku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *