Catania

Publikované jún 25, 2013 v kategórii Taliansko

Catania

V blízkosti obávanej sopky Etna sa nachádza Catania. Je druhým najväčším mestom Sicílie, v roku 2002 bola spolu s ďalšími mestami na ostrove zapísaná do zoznamu UNESCO.

Cataniu nájdete na pobreží Iónskeho mora, čím sa z nej stáva destinácia atraktívna pre turistov. Vďaka bohatej histórii (založená bola už v roku 729 pred Kristom) si môžu návštevníci prezrieť aj množstvo úchvatných pamiatok.

Letisko Catania–Fontanarossa sa nachádza 4 km od mesta. Je najvyťaženejším letiskom na Sicílii. Lacné letenky do Catanie si môžete zakúpiť predovšetkým na lety nízkonákladových spoločností – premáva sem napríklad Ryanair, Wizz Air, easyJet.

Ak sa rozhodnete navštíviť Cataniu na vlastnú päsť, okrem letenky budete potrebovať aj ubytovanie. Online rezervačný systém ponúka viac ako 100 rôznych možností pre nochľah, od jednoduchých penziónov až po luxusné hotely.

Počas letnej sezóny je ubytovanie v Catanii podstatne drahšie, taktiež však rastie aj obsadenosť hotelov. Je potrebné uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu, množstvo dobrých hotelov hlási počas sezóny plnú obsadenosť.

Veľmi pekné polhodinové video o Catanii

Pokiaľ potrebujete lacné ubytovanie v Catanii, najlepšou voľbou je HostelRooms Catania. Vynikajúce recenzie od hostí potvrdzujú, že sa jedná o naozaj výnimočný hostel. Nájdete ho v centre mesta, v historickej budove z 19. storočia. V blízkosti sú mnohé pamiatky, katedrála je vzdialená len 500 metrov. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je balkón a TV s plochou obrazovkou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Raňajky sú spoplatnené sumou 3€. Dvojlôžková izba stojí 48€/noc. Iba málokedy má hostel tak pozitívne hodnotenia ako v tomto prípade. Odporúčame.

Cenovo výhodné ubytovanie ponúka aj množstvo B&B zariadení, v ktorých si za kvalitný nocľah zaplatíte okolo 50€/noc.

Takýmto zariadením je napríklad B&B Solsicily. Rodinné trojhviezdičkové zariadenie s výbornou atmosférou, veľmi priateľský a ochotný majiteľ. Miestne pláže sú vzdialené 15 minút chôdze, na letisko sa dostanete za 10 minút jazdy. Elegantné a klimatizované izby s vlastnými balkónmi, raňajky vo forme bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Noc pre dvoch stojí 50€.

Máte skúsenosti s hotelmi v Catanii? Neváhajte ich napísať do komentárov pod článkom.

545978_barocco

Objednať ubytovanie v Catanii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *