Brusel

Publikované máj 19, 2013 v kategórii Belgicko

Brusel

Brusel je hlavné mesto Belgicka, patrí medzi menšie hlavné mestá. Podľa sčítania v roku 2010 má okolo 150 tisíc obyvateľov, v jeho aglomerácii však dokopy žije viac ako 1 milión ľudí.

Považuje sa za neoficiálne hlavné mesto Európskej únie, keďže tu sídli jej najvyšší kontrolný orgán – Európska komisia.

Brusel je plný krásnych námestí. Námestie Grand Palace je dokonca medzi turistami označované ako najkrajšie námestie na svete, je zapísané aj v zozname UNESCO.

Oplatí sa navštíviť aj ďalší zo symbolov Bruselu – monument Atomium, ktorý navrhol inžinier André Waterkeyn v roku 1958.

Turistom sa oplatí kúpa karty Brussels Card. Oprávni Vás bezplatne cestovať verejnou mestskou dopravou a navštíviť vybrané miestne múzeá (cca 30) zdarma. Taktiež máte vďaka nej zľavu v obchodoch, reštauráciách a hoteloch.

Ak zavítate do Bruselu, ochutnajte miestnu čokoládu. Pravá belgická čokoláda je neodolateľným pôžitkom. Mesto je známe aj pivom, nachádza sa tu veľa skvelých pivovarov.

Letisko Brusel-Zaventem sa nachádza 11 km od mesta. Z letiska sa do centra môžete dostať vlakom, vlaková stanica je umiestnená priamo pod terminálom. Jazdá trvá do 15 minút, za lístok zaplatíte do 3€.

Ak si chcete kúpiť lacné letenky do Bruselu, pravdepodobne priletíte na letisko Charleroi. Nachádza sa 40 km od mesta a lietajú tam aj nízkonákladové spoločnosti – napríklad Ryanair a Wizzair.

Pre svojich návštevníkov ponúka Brusel stovky ubytovacích zariadení, dá sa tu ľahko zohnať nocľah za priaznivú cenu.

Promo video o Bruseli

Medzi najznámejšie miestne hotely patrí Bedford Hotel & Congress Centre. 3 hviezdičky, poloha v centre historickej časti mesta. Spomínané námestie Grand Palace je vzdialené len 450 metrov od hotela, známa socha Manneken Pis je vo vzdialenosti 200 metrov. Priestory hotela sú príjemné, jeho budova je však trochu zachovalá. V každej izbe nájdete plazmovú TV a mramorovú kúpeľňu s vaňou. Nevýhodou je Wi-Fi pripojenie – je síce zdarma, avšak dostupné len vo verejných priestoroch. Za ubytovanie pre 2 osoby zaplatíte od 95€/noc (raňajky sú v cene).

Lacné ubytovanie v Bruseli ponúka Hotel Windsor. 2 hviezdičky, poloha v centre mesta. Izby sú vybavené vlastnými kúpeľňami. Hodnotenia hotela sú priemerné, kvalita je však adekvátna cene. Vo Windsore zaplatíte za nocľah od 54€/noc (dvojlôžková izba).

V meste je mnoho luxusných päťhviezdičkových hotelov, najlepšie hodnotenia má Sofitel Brussels Le Louise. Cena dvojlôžkovej izby od 200€.

Hneď pod hlavným východom z letiska Zaventem sa nachádza Sheraton Brussels Airport Hotel & Conference Center. 4 hviezdičky, vynikajúca poloha. Klimatizované a elegantné izby, v prípade potreby je k dispozícii nonstop izbová služba. Zacvičiť si môžete v hotelovej posilňovni. Pod hotelom je expresná stanica, odkiaľ premávajú priame spoje do Bruselu. Spoplatnené Wi-Fi pripojenie (až 10€/hodina). Za noc zaplatíte od 200€.

Svoje tipy na hotely v Bruseli môžete pridať do komentárov.

923118_brussels

Objednať ubytovanie v Bruseli!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *