Čo vidieť a kde sa kúpať v Brseči?

Publikované jún 15, 2014 v kategórii Chorvátsko

Čo vidieť a kde sa kúpať v Brseči?

Malú starobylú obec Brseč nájdete na východnom pobreží Istrijského polostrova. Je vzdialená 10 km od najbližšieho väčšieho letoviska Mošćenička Draga, pomerne blízko je aj Opatija (23 km) a Rijeka (37 km).

Väčšina ľudí cestuje na dovolenku v Chorvátsku autom, v poslednej dobe však rastie objem pasažierov prepravených leteckou dopravou. Medzi Rijekou (najbližšie letisko) a Brsečom premáva pravidelne autobusový spoj, časy nájdete tu.

Tipy na atrakcie

Stará časť Brseču sa týči na pobrežnom skalnatom útese, ktorý je vysoký 157 metrov. Do dnešného dňa sa čiastočne zachovalo staré opevnenie, v historickom centre môžete obdivovať aj pôvodné domy. Spomedzi sakrálnych pamiatok je najvýznamnejšou stavbou stredoveký kostol svätého Juraja, ktorý bol neskôr prestavaný v barokovom štýle.

Nezabudnite počas pobytu skočiť z útesu

Brseč zvykne slúžiť ako východiskový bod pre výstup na vrch Sisol s nadmorskou výškou 835 metrov. Je jedným z najvyšších vrchov masívu Učka. Pešo to trvá zhruba 70 minút, niektorí však preferujú bicykel. Pri vstupe do chránenej krajinnej oblasti Učka si nezabudnite zobrať mapu, kde je zaznačených až 8 cyklotrás.

Tipy na pláže

Brseč sa síce nachádza na vysokom útese, avšak dolu medzi skalami sú pravidelne rozmiestnené romantické kamienkové pláže. V diaľke môžete obdivovať obrys blízkeho ostrova Cres, ktorý patrí medzi najväčšie ostrovy v Chorvátsku. More je čisté a príjemné, pre istotu si dávajte pozor na morských ježkov.

Medzi letoviskom Mošćenička Draga a Brsečom sa nachádzajú 2 väčšie pláže. Určite odporúčame zavítať na pláž Klančac v blízkosti obce, ktorá je jednou z najkrajších pláží na celom polostrove. V letnej sezóne však býva pomerne preplnená.

V týchto apartmánoch sa oplatí ubytovať

Samé pozitívne ohlasy má štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Villa Brumnic, nachádzajúce sa vyše 1 km od pláže. V blízkom okolí je obchod s potravinami, hostia majú k dispozícii záhradu s grilom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Predošlí návštevníci si pochvaľujú priateľský personál, moderné vybavenie ubytovacích jednotiek a čistotu. Všetky recenzie a aktuálne ceny si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie. Apartmány sú klimatizované a priestranné, z terasy si môžete užiť výhľad na more a hory. V obývačke sa nachádza TV, samozrejmosťou je aj plne vybavená kuchynka s jedálňou, vlastná kúpeľňa a dve spálne. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Samé pozitívne ohlasy má aj Guesthouse Villa AnnaDora, situovaný vyše 1 km od spomínanej pláže Klančac. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii aj súkromné parkovisko zdarma. Ubytovať sa môžete v klasických izbách, alebo v apartmánoch s vlastnou kuchynkou. Samozrejmou súčasťou je klimatizácia a terasa s výhľadom. Nechýba ani obývačka s posedením a TV, kúpeľňa a jedna alebo viacero spální. Po kliknutí na názov apartmánov si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania.

4931699

Objednať ubytovanie v Brseči!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *