Brémy

Publikované máj 12, 2013 v kategórii Nemecko

Brémy

Prístavné mesto v severozápadnom Nemecku. Rozlohou a počtom obyvateľov patria Brémy medzi najväčšie mestá v krajine. Ležia na rieke Vezera. Sú obchodným a priemyselným centrom severného Nemecka.

Najviac historických budov nájdete v starom meste. Má oválny tvar, ohraničený riekou Vezera a parkom. Mnoho turistov tu zvykne navštíviť veterný mlyn, ktorý prerobili na kaviareň. Na námestí Markplatz v centre mesta nájdete dóm Sv. Petra – jedna z najdôležitejších miestnych pamiatok.

25% obyvateľstva tvoria národnostné menšiny – najväčšia časť z nich sú Turci a Poliaci.

Letisko Brémy sa nachádza približne 3 km južne od mesta. Základňu tu má aj nízkonákladová aerolínia Ryanair.

Z letiska sa do centra mesta dostanete električkou číslo 6, odchádza niekoľko krát za hodinu, cesta trvá 11 minút, lístok stojí 2,4€.

Promo video o Brémach

Brémy ponúkajú veľa možností ubytovania. Hotely v Brémach sú väčšinou trojhviezdičkové. Pozitívne hodnotenia dostáva napríklad Best Western Hotel Schaper Siedenburg. Poloha v centre mesta, 2 minúty chôdze od hlavnej vlakovej stanice. Do centra mesta a taktiež starého mesta sa dostanete za približne 10 minút chôdze. Izby sú kvalitne zariadené, sú priestranné a nefajčiarske. V každej z nich nájdete zariadenie na prípravu kávy/čaju, TV, veľa vankúšov, bezplatné Wi-Fi. Raňajky sú v cene pobytu, podávajú sa každé ráno v raňajkovej miestnosti, na svoje si prídu aj vegetariáni. Chýba parkovisko, niektorí zákazníci sa sťažovali na veľmi tenké steny medzi izbami. Izba pre dvoch v cene od 90€/noc.

Päťhviezdičkové ubytovanie v Brémach pre náročnejších nájdete napríklad v hoteli Swissôtel Bremen. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov, ochotný a priateľský personál. Kvalitné wellness centrum, avšak trochu nedostatočne vybavená posilňovňa. Elegantné izby ponúkajú veľmi pekný výhľad do záhrady alebo na mesto. Bezplatné Wi-Fi, raňajky a parkovanie sú však pomerne vysoko spoplatnené. Miestna kuchyňa je na vysokej úrovni, jedlá sa pripravujú z kvalitných surovín z miestnej oblasti. Za noc v dvojlôžkovej izbe (komfortná veľká dvojitá posteľ) zaplatíte od 117€.

Lacné ubytovanie v Brémach poskytuje napríklad City Hotel Bremen – dvojhviezdičkový hotel v centre mesta. Ceny nocľahu pre 2 osoby začínajú už na 59€, hodnotenia zákazníkov sú však iba priemerné.

Odporúčame si rezerváciu radšej dobre rozmyslieť – niektoré hotely zvyknú účtovať stornovacie poplatky v prípade, že sa rozhodnete rezerváciu zrušiť.

988590_windmill

Objednať ubytovanie v Brémach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *