Birmingham

Publikované apr 29, 2013 v kategórii Anglicko

Birmingham

Druhé najväčšie mesto v Anglicku, veľmi významný počas priemyselnej revolúcie, čím si vyslúžila prezývku „továreň sveta“.

Aj práve preto sa sem dodnes za prácou sťahuje množstvo ľudí. Birmingham ponúka veľa pracovných príležitostí, minimálna mzda je na úrovni 6€/hodina. Najmä mladí ľudia sem cestujú za vidinou dobrého zárobku.

Ak ste sa aj Vy rozhodli vycestovať do Birminghamu za prácou, budete potrebovať dlhodobé a lacné ubytovanie. Tie sú zvyčajne ponúkané v domoch s viacerými izbami, kde je okrem Vás ďalších pár ľudí, zväčša taktiež cudzinci, ktorí sem vycestovali za prácou. Cena za ubytovanie v týchto domoch sa väčšinou pohybuje od 50 GBP/týždeň. Záleží to však od mnohých faktorov – lokalita, kvalita zariadenia, dĺžka Vášho pobytu atď.

Birmingham má 3 univerzity, ktoré navštevuje veľa zahraničných študentov v rámci výmenných študijných pobytov. Sú to University of Birmingham, Aston University, University of Central England (UCE).

Rastúci turizmus tvorí dôležitú časť miestnej ekonomiky. Medzi dôvody návštev Birminghamu patria rôzne veľtrhy a festivaly, hudobné podujatia, športové zápasy, pracovné cesty. Nachádzajú sa tu rôzne pamiatky, ktoré sú taktiež lákadlom pre turistov.

Ak sem teda chcete zavítať na jednu alebo viac nocí, dobrým riešením je hotel. Hotely v Birminghame sú dostupné za adekvátne ceny.

Jedným z odporúčaných hotelov je Jurys Inn Birmingham. Tri hviezdičky, avšak veľmi dobré hodnotenia. Výhodná poloha priamo v centre, hotel je obklopený barmi, reštauráciami, obchodmi. Vlaková stanica a najväčšia nákupná štvrť sa nachádzajú do 20 minút chôdze od hotela. Spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Ceny od 75€/noc (dvojlôžková izba).

Ak ste na pracovnej ceste a vyhovuje Vám ubytovanie v blízkosti národného výstaviska NEC, dobrým riešením je napríklad Hilton Birmingham Metropole Hotel. Luxusný hotel, 4 hviezdičky, poskytuje dopravu zdarma na letisko Birmingham, od ktorého je vzdialený len 2 km. Na izbách sú krásne panoramatické okná od podlahy po strop. Príjemne zariadená kúpeľňa má sprchový kút aj vaňu. Súčasťou je Wellness centrum v ktorom nájdete saunu, parný kúpeľ, posilňovňu, bazén. Po náročnom dni si môžete vychutnať relax pri rôznych procedúrach, ako napríklad masáž. Wi-Fi dostupné len na spoločných hotelových priestoroch. Spoplatnené parkovanie. Pri špeciálnej akcii sa dá hotelová izba pre dvoch rezervovať už od 110€.

Zvolíte si radšej lacné ubytovanie v Birminghame? Mesto ponúka samozrejme aj ubytovacie zariadenia nižšej cenovej kategórie, tie však nemajú príliš pozitívne hodnotenia.

Celkom dobré recenzie má však ibis Budget Hotel Birmingham Centre. Nachádza sa 12 minút chôdze od O2 arény, kde sa často uskutočňujú koncerty. Kvalitné ubytovanie za férovú cenu. Na letisko sa dostanete za 20 minút. Izba pre dvoch sa dá rezervovať za cenu okolo 40€.

Fanúšikov B&B zariadení určite poteší fakt, že ich je tu niekoľko desiatok. Trochu nevýhodná poloha mimo mesta, avšak super hodnotenia návštevníkov. Jedným z nich je Holland House Bed & Breakfast. Wi-Fi zdarma, chýba parkovisko. Vynikajúce bohaté anglické a kontinentálne raňajky. Domáci chlieb. Mäso a vajíčka od kvalitných lokálnych farmárov. Dvojlôžková izba od 50€ (raňajky sú však spoplatnené).

Mesto má rýchlo rozvíjajúci sa turizmus, ubytovacích zariadení je tu však pomerne málo (menej než v podobne veľkých mestách). Birminghamu chýbajú kvalitné hostely (resp. tie čo tu sú sa nachádzajú väčšinou v dosť nevýhodnej polohe mimo mesta).

623685_elephant_statue

Objednať ubytovanie v Birminghame!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

4 Komentáre

  1. hladam pracu v birminghame napr. v sklade, nechcem ist cez agentury.. keby o niecom viete dajte vediet skab10@centrum.sk vdaka

  2. Dcéra sa chystá študovať od septembra na ASTON UNIVERSITY, vedeli by ste nám poradiť dobré ubytko za prijateľnú cenu v blízkosti univerzity prípadne aj možnosti študentskej brigády. Vopred vďaka.

  3. zdravim ,ja hladam tiez pracu v birminghame sklady,vyroba a zaroven aj lacne ubytovanie.prosím o radu vdaka

  4. Zdravím,hľadám prácu v sklade v Birminghame a potrebovala by so m nejake info ohľadom ubytovania
    Vopred Ďakujem .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *