Bibione

Publikované jún 8, 2013 v kategórii Taliansko

Bibione

Prímorská destinácia v talianskom regióne Benátsko. Bibione je veľmi obľúbeným miestom na letnú dovolenku medzi turistami z celej Európy. Benátky sú od Bibione vzdialené 85 km.

V roku 1959 boli na tomto území iba bažiny plné komárov, o 20 rokov neskôr sa tu začali stavať hotely.

Veľkým lákadlom pre turistov je 8 kilometrov dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným klesaním do Jadranského mora. Pláž je pravidelne udržiavaná, nájdete tu dostatok barov s občerstvením. Je vhodná pre rodiny s deťmi. Ak dovolenkujete aj so psíkom, navštíviť môžete pláž v časti Lido dei Pini.

Veľmi obľúbená je pláž v exkluzívnej časti Pineda, kde sa nachádza pozoruhodný píniový háj.

Ubytovanie v Bibione je možné rezervovať klasicky cez internet – buď prostredníctvom rezervačných systémov, alebo webstránok ponúkajúcich ubytovanie v apartmánoch. Tie väčšinou spravujú majitelia konkrétnych ubytovacích zariadení.

Takto to žije v Bibione

Osobne uprednostňujem overené rezervačné systémy – nízka cena, pohodlná rezervácia, hodnotenia od návštevníkov pri každom zariadení.

Pozitívne hodnotenia dostáva dvojhviezdičkový Hotel Golf. Pochváliť sa môže aj vlastnou súkromnou plážou, ktorá je hneď pri hoteli. Hoteloví hostia majú k dispozícii aj bezplatné slnečníky a stoličky. Izby v tomto rodinnom zariadení sú klimatizované, ich súčasťou je aj TV, vlastná kúpeľňa a balkón. Raňajky sa podávajú vo forme bufetových stolov, počas leta sa jedlo podáva aj na terase. Neďaleká autobusová zastávka poskytuje spoje na železničnú stanicu Latisana a letisko v Benátkach. Parkovisko a požičovňa bicyklov sú bezplatné, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Noc v dvojlôžkovej izbe Comfort stojí od 62€.

Počas letnej sezóny je o ubytovanie v Bibione enormný záujem. Z tohto dôvodu je treba uskutočniť rezerváciu čo najskôr. Vynikajúcimi recenziami sa pýši Hotel Leonardo Da Vinci. Má 3 hviezdičky, od pláže je vzdialený 200 metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón s výhľadom na more. Niektoré izby majú priamy prístup k terase, pri ktorej sú 2 vonkajšie bazény. Wi-Fi pripojenie je spoplatnené, parkovanie zdarma. V cene pobytu sú raňajky. Za noc pre dvoch zaplatíte od 70€.

Máte skúsenosti s hotelmi v Bibione? Neváhajte sa o svoje zážitky podeliť v komentároch pod článkom.

Watch_light_in_bibione

Objednať ubytovanie v Bibione!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. last minute zajazd do bibione je super. bol som tam bolo super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *