Chorvátska Betina na ostrove Murter

Publikované mar 29, 2014 v kategórii Chorvátsko

Chorvátska Betina na ostrove Murter

Na severovýchodnom pobreží ostrova Murter sa nachádza obec Betina, je vzdialená približne 6 km od známejšieho letoviska Tisno. Vďaka priaznivým podmienkam na kúpanie v Jadranskom mori je vhodnou dovolenkovou destináciou.

Trvalý pobyt tu má len niekoľko stoviek obyvateľov. Okrem rybolovu a poľnohospodárstva (ovocie, ovce, olivovníky, vínna réva) sa živia aj v oblasti cestovného ruchu a ponúkajú návštevníkom apartmány na prenájom.

Pamiatky a atrakcie

Obec nemá príliš bohatú históriu. V 16. storočí ju založili utečenci z území, ktoré boli dobyté Turkami. Obdivovať tu teda môžete iba niekoľko sakrálnych pamätihodností, napríklad kostol sv. Františka zo 17. storočia a stredoveký mariánsky kostolík na blízkom kopci Gradina.

V okolí Betiny žije zvláštny druh mušle, ktorej je venovaná tradičná slávnosť Dan brganja. Koná sa každoročne začiatkom augusta. Okrem nej sa tu usporadúvajú aj rôzne športové súťaže a závody, napríklad jachtársky závod v máji.

Pláže a kúpanie

Hlavným dôvodom pre pobyt v Betine je s najväčšou pravdepodobnosťou prímorská poloha. Betina má veľmi dobré podmienky na kúpanie, okrem klasických pláží sa tu skrývajú aj príjemné romantické zátoky a opustené ostrovčeky pri pobreží. Hlavná mestská pláž je v zátoke Zadraće, tvorí ju piesok a malé kamienky. Hneď vedľa je zátoka Hramina s bezplatným vstupom. Podľa mnohých názorov sa najviac oplatí vycestovať k zátokám na západnom pobreží ostrova.

Zábery z Betiny

Pozitívne ohlasy má piesočnatá pláž v zátoke Slanica. Obklopujú ju bujné borovicové lesy, vďaka pozvoľnému klesaniu do mora je ideálna aj pre rodiny s menšími deťmi. Počas hlavnej sezóny tu však často býva plno ľudí.

Kde sa ubytovať?

Základom úspešnej dovolenky je výber vhodného ubytovacieho zariadenia. Ubytovanie v Betine poskytujú prevažne spomínané apartmány. Výborné hodnotenia od predošlých návštevníkov majú napríklad trojhviezdičkové Apartments Betina. Nikým nerušené súkromie, priateľskí a milí majitelia. Hostia si pochvaľujú aj záhradu s hojdacou sieťou a výbornú polohu priamo na pláži. V bezprostrednom okolí sú reštaurácie a trhy, na ktorých kúpite napríklad čerstvé ryby. Centrum Betiny je vzdialené 400 metrov, centrum Murteru je vo vzdialenosti 2 km. Vďaka blízkej autobusovej zastávke sa ľahko dostanete do letovísk Vodice a Šibenik. Súčasťou všetkých štúdií a apartmánov je terasa s výhľadom na more, samozrejmosťou je kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa, obývačka a jedna alebo viacero spální. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie. Wi-Fi pripojenie bohužiaľ chýba. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Betina,_island_of_Murter,_Croatia_-_harbour_14.10.2007._078

Objednať ubytovanie v Betine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *