Baška Voda

Publikované júl 3, 2013 v kategórii Chorvátsko

Baška Voda

Chorvátska obec, nachádzajúca sa v Splitsko-dalmatínskej župe. Baška Voda leží 10 km od Makarskej. Vďaka príjemnej klíme a prímorskej polohe sa počas leta mení na obľúbené stredisko dovolenkárov z rôznych kútov Európy.

Návštevníkov tu okrem iného zaujme bohatá vegetácia, nachádzajú sa tu hlavne borovicové lesy, ktoré siahajú až po miestne pláže. Tie sú najväčším lákadlom.

Pláže sa rozprestierajú z oboch strán prístavu, tvoria ich jemné okruhliaky a piesok. Tiahnu sa niekoľko kilometrov do oboch strán. Vstup do mora je pozvoľný, veľmi priaznivý pre rodiny s deťmi.

Hlavná pláž je Nikolina, môže sa pochváliť tzv. „modrou vlajkou“. Toto ocenenie dostávajú mimoriadne čisté pláže. Ďalšie pláže sú Ikovac a Baško Polje, pozdĺž ktorej sa rozprestiera autokemping.

Veľmi pekné zábery z pláže a okolia

Baška Voda žije cestovným ruchom a preto si tu môžete zohnať ubytovanie v apartmánoch, ktoré turistom prenajímajú miestni obyvatelia. Osobne však preferujem rezervačné systémy. Tie ponúkajú niekoľko desiatok rôznych možností ubytovania v Baške Vode.

Výnimočne pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Vila Adrijana. Výhodná je poloha blízko pláže, ktorá je vzdialená len necelých 200 metrov, podobne ako centrum mestečka. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je plne vybavená kuchynka. Niektoré majú izby na more a na blízke hory. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je dostupné taktiež zdarma. Zariadenie má veľmi príjemného majiteľa a ochotný personál. Počas sezóny stojí dvojlôžkové štúdio od 80€/noc, apartmán pre štyroch stojí 150€.

Nič nepokazíte ani vtedy, keď sa ubytujete v Apartments Ivana. 4 hviezdičky, poloha 500 metrov od pláže. Vynikajúce recenzie od hostí. Zariadenie vlastní rodina, pozostáva z dvoch budov. Apartmány majú výhľady na more, mesto a vrch Biokovo. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre 3 osoby stojí od 82€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Baške Vode? Neváhajte ich zverejniť v komentároch pod článkom.

693641_beach_baska_voda_croatia

Objednať ubytovanie v Baške Vode!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *