Atény

Publikované apr 19, 2013 v kategórii Grécko

Atény

Prvé zmienky o meste sa objavili už pred 3400 rokmi. Najväčšie a hlavné mesto Grécka. Bohatá história, množstvo antických pamiatok. Ak Vás nebaví chodiť po pamiatkach, lákadlom môže byť dovolenka v Aténach pri mori – najmä pre rodiny s deťmi.

Najdôležitejšia pamiatka široko ďaleko je Akropolis – komplex stavieb a symbol gréckeho umenia, týčiaci sa nad mestom. Skladá sa z chrámov a niekoľkých ďalších menších budov.

Je lepšie rezervovať si ubytovanie dostatočne vopred, najmä počas leta zvyknú hlásiť hostely a hotely v Aténach plnú obsadenosť. Hotely v centre mesta sú zvyčajne pomerne drahé, výhodnejšie je ubytovať sa ďalej od centra (v pokojnejších štvrtiach).

Nájsť ubytovanie môže byť náročné aj počas významných udalostí v meste – v roku 2004 sa tu napríklad konali Olympijské hry. Práve tie mali pozitívny dopad na vylepšenie mestskej infraštruktúry, skvalitnenie dopravy a celkovo pozitívne zmeny v meste.

Dobré hodnotenia má trojhviezdičkový Central Hotel vo štvrti Plaka. Na streche sa nachádza terasa s vírivkou a s výhľadom na Akropolis – najmä v noci vyzerá úžasne. Klimatizované izby s kúpeľňami. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hlavná nákupná štvrť sa nachádza kúsok od hotela. Za noc zaplatíte od 100€ pre 2 osoby, v cene sú aj výborné raňajky.

V Aténach nájdete veľa hotelov s piatimi hviezdičkami. Ubytovanie pre dvoch sa v niektorých z nich dá rezervovať už od 96€. Skúste si vyhľadať cez rezervačný formulár ubytovanie v týchto hoteloch počas termínu, kedy sem plánujete zavítať. Keďže je ich veľa, je takmer stopercentná pravdepodobnosť, že niektorý z nich má práve vo Vašom termíne nejakú špeciálnu zľavu. Týmto spôsobom môžete stráviť pobyt v Aténach v luxusnom prvotriednom hoteli za cenu priemerného.

Promo video o Aténach

Svoj hotel tu majú známe a overené medzinárodné siete – napríklad Hilton, Holiday Inn, Radisson Blu.

Holiday Inn Athens Attica ponúka štýlové moderne zariadené izby. Samozrejmosťou je klimatizácia, TV. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie (9,5€/deň), parkovisko je bezplatné. Poloha pomerne blízko letiska, hotel ponúka zdarma kyvadlovú dopravu tam a späť. Spoplatnené raňajky (17€). Ak vystihnete správny okamih, izba pre dve osoby sa dá zarezervovať už od 102€.

Klasické hostely a hotely nižšej cenovej kategórie ponúkajú lacné ubytovanie v Aténach. Zohnať nocľah v dvojlôžkovej izbe za 20-30€ nemusí byť veľký problém.

Veľmi dobré recenzie návštevníkov má Diethnes Hotel. Nájdete ho v zaujímavej historickej budove v centre mesta, 100 metrov od hlavnej železničnej stanice a stanice metra. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Izby sú plne klimatizované, obsahujú aj TV a chladničku. Každá izba má vlastnú kúpeľňu. Hotel sa nachádza v blízkosti Plaky. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 34€ (raňajky v cene). Izba pre rodinu s dvoma deťmi už od 43€. Veľmi výhodné ceny.

50 metrov od hlavného letiska v Aténach sa nachádza Sofitel Athens Airport. Kvalitne a moderne vybavený hotel s piatimi hviezdičkami. Súčasťou je wellness centrum so saunou a masážami, alebo napríklad krytý vyhrievaný bazén. Vynikajúce jedlá môžete ochutnať v dvoch hotelových reštauráciách. Vzdialenosť hotela od centra je až 28 km – avšak má s mestom veľmi dobré dopravné spojenie. Hotel je však skôr vhodný pre návštevníkov, ktorí potrebujú byť ubytovaní v blízkosti letiska. Za noc vo dvojici si zaplatíte od 140€.

Máte vlastné skúsenosti s hotelmi a inými ubytovacími zariadeniami v Aténach? Napíšte nám do komentárov!

1329719_byzantine_church_of_the_holy_apostles_1

Objednať ubytovanie v Aténach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. tie olympijské hry síce mali pozitívny dopad na infraštruktúru atď, stále je to však bieda, veľké dopravné zápchy, doprava hrozne pomalá.. najlepšie je jazdiť metrom

  2. paci sa mi styl akym pisete clanky.. len tak dalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *