Antverpy

Publikované máj 23, 2013 v kategórii Belgicko

Antverpy

Najväčšie belgické mesto (počtom obyvateľov). Nachádza sa tu druhý najväčší prístav v Európe. Antverpy sú prezývané aj „Jeruzalem západu“, kvôli miestnej početnej židovskej komunite. Ďalšou prezývkou je „Rubensovo mesto“, keďže tu žil slávny maliar Peter Paul Rubens.

Antverpy ležia neďaleko Bruselu, rozkladajú sa po pravom brehu rieky Scheldt. Okrem iného sú známe aj ako centrum obchodu s diamantmi. Turisti preto zvyknú vyhľadávať napríklad Múzeum diamantov.

Najznámejšou je však gotická katedrála (najväčšia v Belgicku). Okolo nej sa rozkladá historické centrum mesta. Výnimočnú atmosféru má najmä námestie Gröte Markt. Ak sa vydáte spoznávať mesto spolu so sprievodcom, je veľmi pravdepodobné, že Vás zavedie aj do Rubensovho domu, v ktorom sa nachádzajú aj niektoré z jeho obrazov.

Tip na výlet – ZOO Antverpy. Jedna z najstarších zoologických záhrad na svete (otvorená v roku 1843). Je domovom pre viac ako 6000 zvieratiek. Má polohu v centre mesta, pri vstupe do hlavnej stanice.

Letisko Antverpy sa nachádza 2 km od mesta, je však využívané veľmi málo. Turisti prichádzajúci do tohto mesta letecky zväčša pristávajú na jednom z dvoch letísk v Bruseli, odkiaľ pravidelne premávajú autobusy a vlaky do centra mesta.

Priemerná cena za ubytovanie v Antverpách je podľa rezervačných systémov 140€/noc (izba pre dvoch). Dajú sa tu však nájsť aj veľmi kvalitné hotely za nižšiu sumu.

Veľmi populárnym je Radisson BLU Astrid Hotel. 4 hviezdičky, pozitívne hodnotenia návštevníkov. Poloha v centre, v bezprostrednej blízkosti je hlavná stanica a ZOO. Komfortné izby majú vlastné kúpeľne, bezplatné Wi-Fi, TV s plochou obrazovkou. Hostia si môžu v hotelovej reštaurácii vychutnať svetoznáme belgické pivo, alebo domáce špeciality z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov. K dispozícii je aj bazén, kvalitne zariadená telocvičňa a wellness centrum. Noc v izbe pre dvoch stojí od 120€.

Promo video o Antverpách

Priemerné a lacné ubytovanie v Antverpách nájdete v Budget Flats Antwerp. Vynikajúca poloha priamo v historickej časti mesta za nízku sumu, apartmán pre dvoch stojí od 49€/noc. V cene však chýbajú raňajky (spoplatnené sumou 12€, neodporúčame). Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené parkovanie.

Riešením otázky ubytovania môžu byť aj B&B zariadenia – nocľah s raňajkami. Väčšinou sú určené pre „batôžkarov“ a ich cena je veľmi nízka, v Antverpách si však za ubytovanie v B&B zaplatíte pokojne aj viac ako 100€/noc. Ak Vás však neodradí cena a chcete si užiť pobyt v niektorom z týchto zariadení, odporúčame B&B Yellow Submarine v centre mesta, prípadne B&B Suites@FEEK pri starom meste.

Svoje zážitky a skúsenosti z hotelov v Antverpách môžete napísať nižšie do komentárov.

318181_the_sentinel

Objednať ubytovanie v Antverpách!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *