Alghero

Publikované jún 14, 2013 v kategórii Taliansko

Alghero

Prímorské mestečko na Sardínii. Alghero je populárnou destináciou pre letnú dovolenku – najmä vďaka polohe pri Stredozemnom mori.

Alghero uchváti každého návštevníka krásnymi plážami s bielym pieskom a tyrkysovým morom. Na svoje si prídu aj potápači – práve tu sú najlepšie podmienky na potápanie v Európe.

Podstatnú časť obyvateľstva tvoria katalánci, vďaka čomu prischla mestu prezývka „Barceloneta“ (malá Barcelona).

V neposlednom rade sú lákadlom pre turistov aj lacné letenky od Ryanairu.

Letisko Alghero sa nachádza v dedinke Fertilia, 25 km od mesta. Okrem Ryanairu ho využívajú aj ďalšie nízkonákladové spoločnosti – napríklad easyJet, SmartWings, Wizz Air.

Ak sa rozhodnete pre cestovanie na vlastnú päsť, okrem letenky budete potrebovať aj ubytovanie. Ceny hotelov sú trochu vysoké, cenovo výhodnejšie sú napríklad B&B zariadenia.

Video o meste Alghero

Vynikajúce hodnotenia má napríklad Poseidon B&B. Sídli v budove z 19. storočia, miestna katedrála je vzdialená len 5 minút chôdze. Každé ráno sú podávané talianske raňajky formou bufetových stolov. Priestranné a klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou. V okolí je mnoho reštaurácii a barov, piesočnaté pláže sú vzdialené 200 metrov. Rezerváciu je možné uskutočniť aj bez platobnej karty. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte od 60€.

V centre mesta je ďalšie kvalitné „bed and breakfast“ zariadenie s názvom B&B L’Isola. Klimatizované izby s LCD televízormi, ich súčasťou je aj kúpeľňa so sušišom vlasov. Hostia majú k dispozícii spoločnú kuchyňu. Na raňajky sú podávané tradičné sardínske špeciality. Letisko je vzdialené 25 minút jazdy, majitelia vedia na požiadanie zabezpečiť odvoz. Chýba tu pripojenie na internet, parkovanie je zdarma. Dvojlôžková izba stojí taktiež od 50€/noc.

5 minút chôdze od pláže San Giovanni nájdete Alghero City Hotel. Katedrála je vzdialená 10 minút chôdze. 4 hviezdičky, pozitívne hodnotenia. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené dreveným nábytkom. Nechýba vlastná kúpeľňa, niektoré izby majú aj balkón. Bezplatné pripojenie na internet v celom areáli. Za noc zaplatíte od 74€.

Odporúčame rezervovať ubytovanie v Alghere cez rezervačné systémy, prípadne cez stránky, kde sa nachádzajú hodnotenia od reálnych návštevníkov ubytovacích zariadení.

351534_sunset_beach

Objednať ubytovanie v Alghere!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *