Albena – typická dovolenka v Bulharsku

Publikované aug 15, 2013 v kategórii Bulharsko

Albena – typická dovolenka v Bulharsku

Mestečko na severovýchodnom pobreží Čierneho mora v Bulharsku. Albena je turistickou destináciou, ktorá ťaží z príjemnej klímy a výbornej polohy. Nachádza sa 14 km od známeho dovolenkového komplexu Zlaté piesky, mesto má aj svoju vlastnú pláž.

Pláž je dlhá 5 km a široká až 150 metrov. Tvorí ju jemný piesok, more je čisté a teplé. Hneď pri pláži sa nachádza viacero miestnych hotelov. Návštevníci tu môžu využiť rôzne vodné atrakcie.

Tip na výlet – vo vzdialenosti 12 km sa nachádza mesto Balčik, kde môžu návštevníci obdivovať krásnu botanickú záhradu.

Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza vo Varne. Od Albeny je vzdialené približne 38 km. Na lety do Varny sa dajú zohnať lacné letenky, keďže sem premávajú aj nízkonákladovky. Lieta sa sem prevažne počas letnej sezóny.

O ubytovanie v Albene nie je núdza, nachádza sa tu niekoľko desiatok ubytovacích zariadení. Tie si môžete jednoducho a rýchlo rezervovať prostredníctvom rezervačného systému.

Miestne hotely a apartmány väčšinou nemajú príliš pozitívne ohlasy od návštevníkov. Dobrých ubytovacích zariadení je tu len niekoľko, cez leto však bývajú vypredané. Počas letnej sezóny je o bulharské destinácie najväčší záujem, preto odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Takto to vyzerá na miestnej pláži

Dovolenkári zvyknú chváliť trojhviezdičkový Hotel Sandy Beach. Nachádza sa v centre Albeny blízko pláže. Je vhodný pre rodiny, každý deň sa tu konajú animačné programy pre deti. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV a balkón. Menšou sumou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie (cca 1€/deň) a parkovanie (cca 2€ za celý pobyt). V cene pobytu je all-inclusive strava, 2 lehátka a slnečník. Za poplatok sa dá požičať trezor a chladnička. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén. Počas sezóny stojí pobyt v dvojlôžkovej izbe okolo 106€/noc.

All-inclusive pobyt ponúka aj štvorhviezdičkový Hotel PrimaSol Ralitsa Superior. Taktiež má pozitívne ohlasy a ubytovanie v podobnej cenovej hladine. Od mora je vzdialený 800 metrov, hostia majú k dispozícii 2 vonkajšie bazény. Na pláž sa môžete dopraviť kyvadlovou dopravou, ktorá počas dňa premáva každú polhodinu. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené, súčasťou je balkón a kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Dvojlôžková izba stojí od 96€/noc.

O svoje skúsenosti s ubytovaním v Albene sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

albena4

Objednať ubytovanie v Albene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *