Tipy na spoľahivé hotely pri letisku v Prahe

Publikované jún 17, 2014 v kategórii Tipy na ubytovanie pri letiskách

Tipy na spoľahivé hotely pri letisku v Prahe

Na zahraničné cesty využíva väčšina Slovákov letisko v Bratislave. Jeho ponuka však nemusí byť dostačujúca pre každého, napríklad pri letoch do exotickejších destinácii je nutné odletieť z iného letiska.

Vhodnou voľbou môže byť pražské letisko Ruzyně. Nie vždy je však čas odletu vyhovujúci a preto pasažieri hľadajú nocľah v blízkosti letiska. V dnešnom článku sa pokúsime poradiť s výberom.

Rýchle info o letisku

Pražské letisko sa nachádza v mestskej časti Ruzyně, ktorá bola pred rokom 1960 samostatnou obcou. Leží približne 20 km od centra Prahy, nesie názov po Václavovi Havlovi. Je najväčším letiskom v krajine, obsluhujú ho 4 terminály.

Overené hotely priamo pri termináloch letiska

Iba 300 metrov od príletovej a odletovej haly hlavného terminálu ponúka kvalitné ubytovanie štvorhviezdičkový Holiday Inn Prague Airport. Hostia majú k dispozícii bezplatné pripojenie na internet, nepretržitú dopravu v areáli letiska, reštauráciu a bar otvorený 24 hodín denne. Predošlí návštevníci vyzdvihujú okrem polohy i prístup personálu, čistotu a vybavenosť ubytovacích jednotiek. Všetky sú klimatizované, odhlučnené (nemusíte sa obávať ruchu lietadiel) a moderne zariadené. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou, TV, minibar a trezor. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie od predošlých návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Video z pristávania na pražskom letisku

Priamo na letisku nájdete i luxusný štvorhviezdičkový Courtyard by Marriott Prague Airport, ktorého vybavenie je skutočne bezkonkurenčné. Okrem iného je k dispozícii nepretržite fungujúca posilňovňa a administratívne centrum. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné internetové pripojenie. Predchádzajúci hostia chvália odhlučnenosť, chutnú kuchyňu, čistotu a milý personál. Odporúčam prečítať všetky hodnotenia, urobiť tak môžete po kliknutí na názov hotela. Klimatizované a elegantné izby majú kúpeľňu s vaňou, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby, trezor a chladničku. Za zmienku stojí i ergonomická stolička, elektronický bezpečnostný systém a kvalitné posteľné prádlo.

Lacné ubytovanie v blízkej obci Kněževes

Ceny nocľahu na letisku sú pomerne vysoké – ak chcete ušetriť, zvoľte si penzióny v okolitých obciach. Dobrým zariadením je napríklad trojhviezdičkový Penzion V Maštali, nachádzajúci sa v obci Kněževes. Leží približne 3 km od letiska. Súčasťou penziónu je reštaurácia s tradičnou českou kuchyňou, obklopuje ho záhrada s grilom a detským ihriskom. V bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka s pravidelnými a častými spojmi na letisko. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie i parkovanie, za poplatok si môžete objednať raňajky. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Fotky a aktuálne ceny (veľmi výhodné) si prezriete kliknutím na názov penziónu.

praha-airport-114458-m

Objednať ubytovanie pri letisku Praha!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den chceli by sme na 1 noc prespať blizko hotela do 50e pre 2 osoby na noc najde sa niečo? Dakujeme Gallová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *