Bükfürdő – druhé najväčšie kúpele v Maďarsku

Publikované júl 26, 2014 v kategórii Maďarsko

Bükfürdő – druhé najväčšie kúpele v Maďarsku

110 km od Bratislavy sú vzdialené druhé najväčšie maďarské kúpele s názvom Bükfürdő. Návštevníkov sem láka aj golf, cyklotrasy, blízkosť historických mestečiek Kőszeg a Szombathely.

Milovníci sáun, wellnessu, bazénov a vodných atrakcií sa rozhodne majú na čo tešiť. Príjemne Vás prekvapia aj férové ceny. V okolí kúpeľov je množstvo hotelov a penziónov, nižšie ponúkame tipy na spoľahlivé ubytovanie.

Kúpele na vysokej úrovni

Kúpele vznikli vďaka náhode. V prvej polovici 220. storočia sa uskutočnili výskumné ropné vrty, ktoré pomohli k objaveniu termálnych prameňov. V roku 1957 vytryskol z hĺbky 1282 prúd vody, o niekoľko rokov neskôr bol vybudovaný prvý bazén. Dnes ich tu je viac ako 30, návštevníci môžu využívať plochu vodného sveta o veľkosti vyše 5000 m². Voda má jedinečné minerálne zloženie, za zmienku stojí vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru. Má priaznivé účinky pri liečbe porúch pohybového ústrojenstva, gynekologických problémov a chorôb tráviaceho ústrojenstva.

Príjemné zábery z kúpeľov

Dospelí platia za vstup do liečebných kúpeľov je v prepočte približne 8€, za rodinnú vstupenku zaplatíte okolo 18€. Počas hlavnej sezóny a víkendov sú ceny vyššie, bližšie informácie sú na oficiálnom webe bukfurdo.hu (v českom jazyku). Liečivá voda v bazénoch má teplotu od 32 do 38 °C, v plaveckých bazénoch 26 až 28 °C. V areáli sú rôzne športové ihriská a reštaurácia, užiť si môžete aj rôzne masážne a relaxačné procedúry. Saunový svet so saunami od výmyslu sveta je na veľmi vysokej úrovni.

Tipy na ubytovacie zariadenia

Medzi známejšie hotely patrí štvorhviezdičkový Danubius Health Spa Resort Bük All Inclusive s vlastným kúpeľným centrom, k dispozícii je aj množstvo športových ihrísk. V blízkom okolí je dokonca aj golfové ihrisko. V cene pobytu je plná penzia, samozrejmosťou je bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet. Predošlí hostia si okrem kvalitného vybavenia pochvaľujú aj príjemné okolie a výbornú komunikáciu personálu. Bleskové služby, rýchle výťahy, skvelé jedlo.  Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, elegantné a priestranné. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa, balkón, TV a minibar. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Cenovo výhodnejší je Főnix Hotel, ktorý leží 450 metrov od termálnych kúpeľov. Obklopuje ho záhrada s grilom, hostia môžu využiť masážne procedúry. Raňajky sú spoplatnené, bezplatne je k dispozícii Wi-Fi pripojenie a súkromné hotelové parkovisko. Hotel má výborné ohlasy. Návštevníci chvália príjemný personál, bohaté raňajky a nízke ceny. Tie si môžete spolu s recenziami zobraziť kliknutím na predošlý odkaz (názov hotela). Priestranné izby majú vlastnú kúpeľňu so sušičom vlasov, TV s plochou obrazovkou, chladničku, ventilátor, kúrenie a minibar.

3110329

Objednať ubytovanie v Bükfürde!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *