Zlaté Piesky

Publikované jún 30, 2013 v kategórii Bulharsko

Zlaté Piesky

Letovisko a mesto na pobreží Čierneho mora. Zlaté Piesky sú jednou z najvýznamnejších turistických destinácii v Bulharsku, niekedy ich zvyknú nazývať ako „perlu Bulharska“. Od centra mesta Varna sú vzdialené približne 17 km.

Časť turistov sa sem dopravuje letecky. Letisko Varna (niekedy nazývané Aksakovo) je od Zlatých Pieskov vzdialené približne 25 km. Využívajú ho aj nízkonákladové aerolínie, hlavne počas letnej sezóny.

Krásne pláže lemované dubovými a bukovými lesmi, čarovná príroda, čisté more, stredomorská klíma. Toto je len niekoľko lákadiel, kvôli ktorým sem každé leto cestuje množstvo dovolenkárov.

Zlaté Piesky dostali svoj názov podľa miestnej pláže. Jej 4 km dĺžku pokrýva jemný zlatý piesok. Vstup do mora je pozvoľný, voda príjemne teplá. V okolí je množstvo obchodov, reštaurácii a trhov. Neďaleko sa nachádza aj aquapark. Vhodné miesto pre dovolenku s deťmi.

Takto vyzerajú miestne pláže

Pokiaľ nepatríte medzi tých, ktorí celú dovolenku preležia na pláži, môžete navštíviť okolité mestečká s osobitou atmosférou. Dotyk histórie pocítite napríklad v Balchiku a Shumene, oplatí sa vidieť aj kláštory v horských oblastiach Rila a Rozhen. Pri meste Ivanovo nájdete objekt vytesaný do skaly, ktorý je dokonca zapísaný v zozname UNESCO.

Ak sa sem rozhodnete zavítať a potrebujete ubytovanie, máte v podstate iba 2 možnosti. Buď si objednáte zájazd cez cestovnú kanceláriu, alebo vycestujete na vlastnú päsť. Práve druhý spôsob je v poslednej dobe veľmi obľúbený.

Výborné recenzie od hostí dostáva trojhviezdičková Villa White Dove. Nachádza sa priamo nad plážou Cabacum, ku ktorej sa dostanete ľahko a rýchlo súkromnou cestičkou. Budova vily je veľmi pôsobivá, klimatizované izby majú panoramatické okná s výhľadom na more. Ochotný personál vie pre hotelových hostí zabezpečiť prepravu z letiska vo Varne bezplatne. K dispozícii je spoločná kuchyňa a jedáleň, niektoré izby majú vlastnú malú kuchynku. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Suitu pre štyri osoby je možné rezervovať už od 60€/noc.

Blízko pláže Cabacum sa nachádza aj trojhviezdičkový hotel Cabacum Beach Residence, je od nej vzdialený len 300 metrov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je aj balkón s výhľadom na more. Majú vlastnú kúpeľňu a kuchynku. Hostia môžu využívať vonkajší bazén. Miestna reštaurácia podáva na veľkej terase špeciality z bulharskej aj svetovej kuchyne. Najbližšia zastávka autobusu je vzdialená len pár desiatok metrov, pomôže Vám dostať sa do Varny a rezortu Zlaté Piesky. Aquapark je od zariadenia vzdialený 5 km. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre dvoch stojí od 78€/noc, v cene pobytu sú raňajky.

Uvedené ceny sú orientačné, menia sa podľa sezóny a obsadenosti zariadení. Počas leta je o ubytovanie v miestnych hoteloch najväčší záujem a preto rastú aj ceny. Odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred.

Pokiaľ ste už navštívili nejaký hotel (alebo iné ubytovacie zariadenie) na Zlatých Pieskoch, neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

1000048_seagull

Objednať ubytovanie na Zlatých Pieskoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *