Pag

Publikované jún 9, 2013 v kategórii Chorvátsko

Pag

Chorvátsky ostrov Pag je vyhľadávanou turistickou destináciou. Je piaty najväčší ostrov v krajine, jeho hlavné mesto sa taktiež volá Pag.

Lákadlom pre návštevníkov je hlavne jeho prímorská poloha a stredomorské podnebie. Ostrov žije najmä z turizmu, ďalšími zdrojmi obživy pre miestnych obyvateľov je rybárstvo, vinárstvo a získavanie soli.

Na severozápadnom pobreží je najpopulárnejšie turistické letovisko Novalja. Obľúbené sú aj oblasti Mandre, Stará Novalja, Potočnica, Caska, Košljun, Metajna, Vodice, Zuboviči, Šimuni.

Ponuky ubytovania na Pagu si môžete vyhľadať cez internet – na rôznych portáloch a stránkach zverejňujú prezentácie svojich ubytovacích zariadení zväčša majitelia rôznych apartmánov.

Hotely a apartmány v Pagu si môžete rezervovať aj pohodlne cez rezervačné systémy. V ponuke je niekoľko desiatok rôznych zariadení. Využitie rezervačného systému má viacero výhod, pri každom zariadení môžete napríklad nájsť hodnotenia a recenzie turistov, ktorí ich už navštívili.

HD video z Pagu, mesto Novalja a západ slnka

2 km od starého mesta Pagu sa nachádza trojhviezdičkový Apartments Barbara. Pobrežná poloha pri veľkej zátoke, k piesočnatej pláži vedie iba niekoľko schodov. Súčasťou všetkých apartmánov je balkón s výhľadom na more, alebo záhradu. V nej je možné grilovať. Apartmány sú vybavené aj kuchyňou, televízorom a chladničkou. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Apartments Barbara má prevažne pozitívne hodnotenia, hostia chvália najmä ochotných a priateľských majiteľov. Sťažnosti sa týkali nepohodlných postelí. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 25€, dvojspálňový apartmán pre 4 osoby stojí od 60€.

Lacné ubytovanie na Pagu poskytuje aj Apartments Blato. 3 hviezdičky, poloha v hlavnom meste Pag. Súčasťou každého klimatizovaného apartmánu je plne vybavená kuchynka a kúpeľňa, nechýba ani balkón a televízor. Hostia môžu grilovať na terase. Pláž (kamienková) je od apartmánov vzdialená 900 metrov. Oblasť je plná cyklotrás. Bezplatné parkovanie, bohužiaľ tu chýba Wi-Fi pripojenie. Dvojlôžkový apartmán stojí od 50€, apartmán s dvoma spálňami (max. 6 osôb) stojí od 84€. Pozor – od doby napísania tohto článku sa dosť zhoršilo hodnotenie tohto ubytovacieho zariadenia, odporúčame vybrať niečo iné.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné, menia sa totiž podľa sezóny a obsadenosti. Najvyššie ceny a obsadenosť sú pochopiteľne počas letnej sezóny, kedy je o ubytovanie najväčší záujem.

360128_surreal

Objednať ubytovanie na Pagu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *