Hochkar – najväčšie lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku

Publikované nov 4, 2013 v kategórii Rakúsko

Hochkar – najväčšie lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku

Vrch Hochkar je vďaka svojej nadmorskej výške (1808 metrov) najvyšším vrcholom v Göstlingských Alpách, ktoré sa nachádzajú v oblasti Dolného Rakúska. Južná strana tohto 20 km dlhého hrebeňa spadá do údolia rieky Salza, pri severnej strane je rieka Ybbs.

Hochkar najviac návštevníkov priláka počas zimy. Dôvodom je lyžiarske stredisko, ktoré je najväčšie v širokom okolí. V tomto článku si povieme viac o lyžovaní na Hochkare a možnostiach ubytovania v okolí.

Lyžovačka na Hochkare

Sezóna v lyžiarskom stredisku Hochkar zvykne trvať minimálne od začiatku decembra do konca apríla. Vďaka zjazdovkám s celkovou dĺžkou 19 km je najväčším strediskom v Dolnom Rakúsku, oproti veľkým alpským strediskám je to však pomerne málo.

Orientačný prehľad cien v stredisku – rezeň s hranolkami stojí 8.5€, guláš 2.6€, párky 3.2€.

Pre stredisko Hochkar je charakteristická malá prevýšenosť. Dolná stanica je vo výške 1380 metrov nad morom, vrchol vo výške 1808 metrov. Prvá polovica zjazdoviek býva strmšia, druhá podstatne pokojnejšia. Pre viac informácii navštívte oficiálny web strediska.

Ako nájsť vhodné ubytovanie?

Mnoho dovolenkárov zháňa ubytovanie v Göstling an der Ybbs. Táto malá obec má výhodnú polohu pri Hochkare a dostatok ubytovacích zariadení.

Takto sa lyžuje na Hochkare

Návštevníci sú veľmi spokojní predovšetkým s trojhviezdičkovým Alpenhotel Ensmann. Hodnotia ho ako príjemný menší rodinný hotel s výbornou atmosférou a príjemným personálom. Veľkou výhodou je fakt, že sa tu môžete ubytovať aj so psom (prípadne iným domácim miláčikom). Hotel je situovaný na úpätí Hochkaru, okolie je popretkávané rôznymi čarovnými turistickými chodníkmi. Lákadlom pre hostí je menšie wellness centrum priamo v hoteli, nachádza sa tu aj vínna pivnica. Súčasťou izieb sú vlastné kúpeľne a TV, niektoré majú aj balkón. Parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je zdarma, pripojenie na internet je spoplatnené (3€/deň). V cene pobytu sú chutné raňajky. Čaj si môžete osladiť medom domácej výroby – hotel má vlastný úľ. Izba pre dvoch sa dá rezervovať od 85€/noc.

Výbornými ohlasmi sa môže pýšiť aj zariadenie Appartements Lobkowicz. Hostia chvália čisté a veľké apartmány, v ktorých nechýba moderný nábytok a plne vybavená kuchynka. Obklopuje ich veľká príjemná záhrada, okolie je ideálne na lyžovanie a turistiku. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre dvoch dospelých a dieťa na prístelke stojí od 90€/noc.

hochkar-3-26379-m

Objednať ubytovanie na Hochkare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *