Dovolenka na vulkanickom ostrove Procida

Publikované apr 3, 2014 v kategórii Taliansko

Dovolenka na vulkanickom ostrove Procida

Okrem Capri a Ischie sa v Neapolskom zálive nachádza aj ostrov Procida. Spomedzi týchto troch ostrovov je najmenší. Má vulkanický pôvod, vznikol výbuchom štyroch sopiek. Z neapolského prístavu sem cesta trajektom trvá približne hodinu.

Napriek príjemným plážam a zaujímavým pamiatkam nie je príliš vyhľadávanou turistickou destináciou, nenachádza sa tu ani množstvo ubytovacích zariadení. Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je hlavne rybolov.

Kam na pláž?

Najznámejšia pláž je v zátoke Chiaiolella, ležiaca 2 km južne od hlavného prístavu Marina Grande. Obľubujú ju najmä mladí, je však vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je najväčšou plážou ostrova. Ak zostanete do večera, naskytne sa Vám pohľad na úžasný západ slnka. Pre rodiny s menšími deťmi je ideálna pláž Chiaia.

Procida na videu

Miestne pamiatky

Najvyšším bodom ostrova je vrch Terra Murata s nadmorskou výškou 91 metrov. Počas stredoveku tu bola vybudovaná pevnosť a komplex budov historického centra. Dominuje mu námestie Piazza delle Armi, okrem niekoľkých palácov sa tu nachádza aj kláštor a bazilika San Michele Arcangelo. Na úpätí vrchu stojí barokový kostol Madonna delle Grazie z roku 1679.

Overené ubytovanie

Ceny ubytovania na ostrove sú počas letnej sezóny pomerne vysoké. Ušetriť sa však dá napríklad pri včasnej rezervácii. A ak si náhodou pobyt rozmyslíte, vo väčšine prípadov je možné rezerváciu neskôr zrušiť (závisí od konkrétnych hotelov). Pre kompletnú ponuku odporúčame prezrieť stránky rezervačných systémov. Veľmi dobré hodnotenia má napríklad štvorhviezdičkový hotel Albergo ‘La Vigna’, ktorý bol kedysi strážnou vežou. Skvelú atmosféru dotvára poloha na kopci uprostred vlastných viníc, len kúsok od historického centra. Daňou za výhodnú polohu je chýbajúce parkovisko, k dispozícii je však wellness centrum, bezplatné Wi-Fi pripojenie a bohaté bufetové raňajky v cene pobytu (podávajú sa až do 12:00). Izby sú klimatizované a moderne zariadené. Samozrejmou súčasťou je TV a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť recenzie predošlých hostí a fotky.

Len 20 metrov od pláže leží štvorhviezdičkový Hotel La Tonnara. Do ktorejkoľvek časti ostrova sa ľahko dostanete vďaka autobusovej zastávke, ktorá je situovaná len pár krokov od vstupu do hotela. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné hotelové parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Farebne zariadené a klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu, trezor, minibar a TV. Pre zobrazenie aktuálnych cien ubytovania kliknite na odkaz vyššie.

Gulf-of-Naples-Procida-Italy

Objednať ubytovanie v Procide!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *