Wisla je horská „Perla Beskýd“ so zaujímavými atrakciami

Publikované aug 28, 2014 v kategórii Poľsko

Wisla je horská „Perla Beskýd“ so zaujímavými atrakciami

Poľská Wisla má výhodnú polohu v blízkosti hraníc so Slovenskom a Českom. Je pomenovaná podľa najznámejšej poľskej rieky Visla, ktorá pramení neďaleko mesta. Celoročne ju navštevujú turisti.

Mesto sa pýši horami s krásnymi lesmi, kopou turistických chodníkov, množstvom cyklotrás, niekoľkými pamiatkami a predovšetkým lyžiarskymi strediskami. Wisla si vyslúžila prezývku „Perla Beskýd“.

Kde sa lyžovať?

Okolité hory dosahujú nadmorskú výšku od 640 do 1221 metrov. Rozkladá sa na nich viacero lyžiarskych stredísk, ktoré však bohužiaľ nie sú prepojené. 5 zjazdoviek s vlekmi a lanovkou ponúka skiareál na vrchu Soszów (886 metrov nad morom). Hneď oproti je menší areál Rowienki, v ktorom sa organizuje aj večerné lyžovanie. 5 km zjazdoviek a pohodlnú prepravu sedačkovou lanovkou si užijete aj v areáli Cienków. V centre Wisly je stredisko Nowa Osada. Zjazdovky sú 3 km dlhé, k dispozícii je moderná sedačková lanovka.

Zábery zo strediska Nowa Osada

Čo robiť vo voľnom čase?

Okrem prírodných krás ponúka Wisla svojim hosťom aj niekoľko atrakcií v podobe pamiatok. Obdivovať tu môžete napríklad kostoly, Habsburgský lovecký zámok, Prezidentský palác a Múzeum Beskýd

Tipy na overené a lacné ubytovanie

Priamo vo Wisle sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré bývajú zaplnené najmä počas zimnej sezóny. Pokiaľ sa sem chystáte v tomto období, odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu. Prvým tipom na výhodný nocľah je trojhviezdičkový Mercure Wisła Patria. Predošlí návštevníci chvália skvelé ceny, čistotu, chutné raňajky a priateľský personál. Všetky recenzie si zobrazíte kliknutím na názov hotela. Po lyžovačke na blízkych svahoch si môžete dopriať oddych vo vírivke a rôzne masážne procedúry. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Súčasťou moderne zariadených izieb je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, kúrenie a extra veľké pohodlné postele. Väčšina má výhľad na hory.

1 km od centra sa v blízkosti zjazdoviek nachádza penzión Karina s vynikajúcimi hodnoteniami a férovými cenami. Obklopuje ho záhrada s grilom s vyhrievaným vonkajším bazénom, využiť môžete aj vírivku a sauny. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predchádzajúci návštevníci veľmi pochvaľujú perfektný personál, chutnú kuchyňu, tiché prostredie a čistotu. Všetky ohlasy a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov penziónu. Povinnou výbavou všetkých ubytovacích jednotiek je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a rýchlovarná kanvica.

little-castle-819878-m

Objednať ubytovanie vo Wisle!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *