Chorvátsky Vrbnik na ostrove Krk

Publikované feb 11, 2014 v kategórii Chorvátsko

Chorvátsky Vrbnik na ostrove Krk

Hľadáte vhodné miesto pre pokojnú dovolenku v Chorvátsku? Výbornou voľbou sú menšie letoviská, akým je napríklad Vrbnik. Stojí na vápencovom svahu nad morom, nájdete ho na východnom pobreží ostrova Krk.

Prístavný Vrbnik si dodnes zachoval svoj stredoveký výzor. Môže byť ťažké nestratiť sa v komplikovanom labyrinte uličiek a okúzľujúcich malých námestiach plných krásnych výhliadok a zákutí.

Kúpanie a atrakcie

Väčšina ľudí si pri pobyte v cudzom meste prezrie miestne pamätihodnosti. Jednou z najvýznamnejších je mariánsky kostol Sveta Marija, týčiaci sa nad obcou. Zaujímavou pamiatkou je dom s názvom Zadružna kuća (v preklade Družstevný dom), kde sú uložené cenné rukopisy písané v hlaholike.

3 minúty záberov z Vrbniku

Okolo Vrbniku je viacero menších pláží, k niektorým sa treba dopraviť loďou. Hlavná pláž nesie názov Zgribnica, je situovaná v zátoke pod mestom. Tvoria ju okruhliaky, na okrajoch sú vybetónované móla. Hlad môžete zahnať v bufete (nápoje, jedlá z grilu). Vďaka svojej vysokej úrovni bola v minulosti ocenená modrou vlajkou. 3 km juhovýchodným smerom od mesta je pláž Potovošće, ktorá je najkrajšou plážou v širokom okolí. Tvorí ju piesok a okruhliaky, je dostupná autom.

Kvalitné ubytovacie zariadenia

Jedným z hlavných predpokladov na strávenie príjemnej dovolenky je voľba kvalitného ubytovacieho zariadenia. Príjemné apartmánové ubytovanie vo Vrbniku poskytuje napríklad trojhviezdičkové zariadenie Apartments & Rooms Iva. Poloha v centre obce, blízko pláže (350 metrov). V bezprostrednej blízkosti je tradičná reštaurácia a požičovňa skútrov. Apartmány sú veľmi priestranné a klimatizované, ich súčasťou je balkón s čiastočným výhľadom na more. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka s jedálňou, príjemným prekvapením je gril. Niektoré ubytovacie jednotky majú dve kúpeľne (jedna so sprchovým kútom a druhá s vaňou). Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia (odkaz vyššie).

Vo Vrbniku sa nachádza aj trojhviezdičkový hotel s názvom Hotel Argentum. Hostia si pochvaľujú polohu a príjemný personál, ktorý ochotne pomôže zorganizovať degustáciu vín alebo výlet do okolia. Hostia majú k dispozícii reštauráciu s medzinárodnými špecialitami a dokonca aj služby stomatológa. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti len 50 metrov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a pomerne priestranné, samozrejmou súčasťou je balkón, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Wi-Fi pripojenie na internet je zdarma, parkovanie je však spoplatnené. V cene pobytu sú raňajky. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

old-city-vrbnik-468511-m

Objednať ubytovanie vo Vrbniku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *