Penzióny a hotely v Tatranskej Lomnici

Publikované aug 21, 2013 v kategórii Slovensko

Penzióny a hotely v Tatranskej Lomnici

Tatranská Lomnica bola kedysi obec, dnes sa označuje ako katastrálne územie mesta Vysoké Tatry. To však nič nemení na fakte, že patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie na Slovensku.

Najviac návštevníkov sem prichádza v zimnom období. Veľkým lákadlom je miestne lyžiarske stredisko, ktoré je na dosť vysokej úrovni. Mal som možnosť ho navštíviť a podľa môjho názoru patrí medzi najlepšie slovenské strediská. Počas zimy je toto miesto aj rajom pre bežkárov. Tí sa môžu vydať napríklad na trať Hlboká, ktorá je dlhá takmer 3 kilometre.

Do Tatranskej Lomnice však prúdia turisti aj počas leta. Okolité prostredie je ideálne napríklad na pešiu turistiku aj cykloturistiku. Na svoje si prídu aj hubári.

Tatranská Lomnica sa nachádza na úpätí Lomnického štítu. Množstvo turistov využíva možnosť dopraviť sa na jeho vrchol kabínkovou lanovkou. Naskytne sa Vám výhľad, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Okrem iného sa tu nachádza aj meteorologická stanica.

O ubytovanie v tejto oblasti rozhodne nie je núdza, nachádzajú sa tu desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Tie si môžete rýchlo a jednoducho „booknuť“ cez rezervačný systém.

Odporúčame si nechať zobraziť všetky hotely v Tatranskej Lomnici a následne ich „vyfiltrovať“ podľa Vašich požiadaviek.

Polhodinové video z lyžovačky v Tatranskej Lomnici

Jedným z najznámejších miestnych hotelov je štvorhviezdičkový Grandhotel Praha, nachádzajúci sa v centre Tatranskej Lomnice. Svoju históriu začal písať už v roku 1905. Vo všeobecnosti má veľmi pozitívne hodnotenia, podľa niektorých však v posledných rokoch začal upadať. Hotel má štýlový interiér, samozrejmou súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Pre hostí je k dispozícii bazén, sauna a rôzne relaxačné procedúry. Pár krokov od hotela je bobová dráha. Osobne som ju navštívil a bol to celkom príjemný zážitok. V cene pobytu sú raňajky, Wi-Fi a parkovanie sú zdarma. Nocľah sa dá rezervovať už od 56€/noc.

Jedným z najlepšie hodnotených miestnych zariadení je Penzión Lesná. Nachádza sa v obci Tatranská Lesná v blízkosti Tatranskej Lomnice. Súčasťou izieb je kúpeľňa, niektoré majú aj balkón. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, výborné napojenie na verejnú dopravu. Hostia majú k dispozícii saunu a vírivku. Nocľah pre dvoch stojí počas letnej sezóny od 44€.

Hostia si veľmi pochvaľujú aj trojhviezdičkový Hotel Tatry. Vynikajúci personál, čisté prostredie. Lyžiarske stredisko je vo vzdialenosti 600 metrov. Súčasťou izieb je kúpeľňa a LCD televízor. V cene pobytu sú raňajky. V hotelovej reštaurácii si počas dňa môžete vychutnať slovenské aj medzinárodné špeciality. Parkovisko je zdarma, Wi-Fi pripojenie je dostupné iba vo verejných priestoroch. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 67€/noc.

Trojhviezdičkový Penzión Snežienka sídli v drevenici pri lyžiarskej škole. Zjazdovky sú vzdialené 400 metrov. Všetky izby majú kúpeľňu a kuchynku. Návštevníci penziónu môžu vyplniť voľný čas v posilňovni, počas leta je možné hrať tenis na vonkajších kurtoch. Miestna reštaurácia podáva tradičné slovenské jedlá. Bezplatné Wi-Fi (vo verejných priestoroch) aj parkovanie. Izba pre dvoch stojí od 45€.

Medzi hotely vyššej cenovej kategórie patrí Kukučka Mountain Hotel and Residences. Okrem štyroch hviezdičiek sa môže pochváliť aj vynikajúcou polohou hneď pri lyžiarskom stredisku, ku ktorému sa môžete dostať z hotela priamo na lyžiach. Interiér a izby sú zariadené veľmi elegantne. Kvalitný drevený nábytok dotvára horskú atmosféru. Hotelová reštaurácia ponúka široký výber slovenských aj medzinárodných jedál. V cene pobytu sú pestré raňajky. Voľný čas môžu hostia tráviť v hotelovom wellness centre, kde je k dispozícii napríklad sauna, parný kúpeľ a vírivka. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj súkromné parkovisko. Izba pre dvoch dospelých a dieťa sa dá rezervovať od 119€.

Ak zháňate lacné ubytovanie v Tatranskej Lomnici, môžete vyskúšať napríklad Apartmány Renomal. Toto trojhviezdičkové zariadenie má oproti ostatným trochu horšie hodnotenia, jeho výhodou je nižšia cena. Má pomerne výhodnú polohu, v blízkosti je lyžiarske stredisko a zastávka Tatranskej zubačky. V areáli sa nachádza reštaurácia a kaviareň. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 33€.

Štvorhviezdičkový Hotel Hills si zaslúži prívlastky moderný a elegantný. Nachádza sa v Starej Lesnej, kúsok od Tatranskej Lomnice. Jeho súčasťou je wellness centrum, kde si môžu hostia užiť relax v podobe bazénov, masáží a ďalších atrakcií. Izby sú taktiež zariadené veľmi moderne a príjemne. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovisko (3€/deň). V cene pobytu sú chutné raňajky. Cena dvojlôžkovej izby Standard sa pohybuje od 68€.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné, menia sa v závislosti od obsadenosti. Tá je najvyššia počas zimnej sezóny, dosť návštevníkov sa v miestnych hoteloch ubytuje aj počas leta.

Máte skúsenosti s hotelmi v Tatranskej Lomnici? Svoje skúsenosti a názory môžete zverejniť nižšie v komentároch pod článkom.

009057

Objednať ubytovanie v Tatranskej Lomnici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *