Atrakcie a kúpanie v Sumartine

Publikované mar 26, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie a kúpanie v Sumartine

Na východnom pobreží ostrova Brač leží prístavný Sumartin. Pôvodný názov obce bol Vrhbrač, v 19. storočí sa však zmenil na počesť patróna obce, svätého Martina. Domáci obyvatelia sa živia hlavne poľnohospodárstvom a rybolovom.

Rozvíja sa aj cestovný ruch. V obci je trajektový prístav, ktorý ho spája s letoviskom Makarska. Počas letnej sezóny premáva do Sumartinu trajekt približne 5 krát za deň. Ubytovať sa môžete v súkromných apartmánoch.

Pamiatky a atrakcie v okolí

Obec bola založená v 17. storočí ľuďmi, ktorí utekali pred Turkami. V rovnakej dobe postavili aj františkánsky kláštor, ktorý sa neskôr niekoľkokrát prestaval. Jeho súčasťou sú dva obrazy benátskych maliarov zo 17. storočia a knižnica.

Na výlet sa môžete vybrať napríklad do vnútrozemskej obce Selca v blízkom okolí (3 km). Týči sa nad ňou predrománsky kostolík svätého Mikuláša zo stredoveku, pred prvou svetovou vojnou tu ako lekár pôsobil známy slovenský spisovateľ Martin Kukučín.

Pláže a zátoky

Najkrajšia pláž na ostrove s názvom Zlatni rat je od Sumartinu vzdialená 28 km. Za plážami však ďaleko cestovať nemusíte, Sumartin a okolie ponúka viacero príjemných zátok. Tvoria ich kamienky a hrubý piesok, more má krištáľovo čistú priezračnú farbu. Na východe sú napríklad zátoky Sveti Rok, Jezero a Žukovik. Na západe Prva vala, Druga vala a Trečja vala.

Pár pekných záberov

Kde hľadať ubytovanie?

Asi najlepšou možnosťou pre ubytovanie v Sumartine sú štvorhviezdičkové Apartments Barba Petra Dvori. Pozitívne ohlasy predošlých hostí, tichá poloha, dobré vybavenie a ochotní majitelia. Do centra obce sa dostanete do 10 minút chôdze, more je vo vzdialenosti 150 metrov. Priplatiť si môžete za raňajky, bezplatne je však k dispozícii parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Klimatizované apartmány majú jednu alebo dve spálne a výhľad na more. Všetky ubytovacie jednotky sú elegantne a moderne zariadené. Povinnou výbavou je aj kuchynka s jedálňou, žehliace potreby a kúpeľňa so sušičom vlasov. Fotky a aktuálne možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na názov apartmánov.

Cenovo výhodné ubytovanie ponúkajú aj trojhviezdičkové Apartments Linda. Okrem ceny je veľkou výhodou aj poloha priamo pri centre a pláži. Hodnotenia predošlých návštevníkov však nie sú príliš pozitívne, hostia sa sťažovali na zlé parkovanie a ľahostajný prístup majiteľa. Útulné apartmány majú jednu až tri spálne. Ich súčasťou je aj kuchynka, kúpeľňa s vaňou (alebo sprchovým kútom), práčka a balkón s výhľadom. Možnosti rezervácie si zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz, odporúčame však radšej vyhľadať iné zariadenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Sumartine!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *