Čím sa môže pochváliť talianska Savona?

Publikované jan 25, 2014 v kategórii Taliansko

Čím sa môže pochváliť talianska Savona?

Talianska Savona je jedným z najväčších miest regiónu Ligúria, nájdete ju na pobreží Ligúrskeho mora. Vraj tu bolo vyrobené prvé mydlo, z čoho bol pravdepodobne odvodený názov mesta. Významný hlavný prístav slúži aj na trajektové spojenie s Korzikou.

Napriek pobrežnej polohe tu nehľadajte žiadne pláže. Treba sa za nimi vydať do okolitých letovísk. Krásne pláže s jemným pieskom sú pýchou obce Albissola Marina, ktorá je súčasťou provincie Savona.

História a pamiatky

História územia dnešnej Savony sa začala písať už v predrímskom období. Neskôr bola počas stredoveku vojenským centrom oblasti severného Talianska. V 15. storočí sa stáva mestom pápežov, niekoľko z nich tu malo svoje mocenské základne. Nepríjemný bol rok 1528, kedy bol zničený prístav a mesto sa dostalo pod janovskú nadvládu. Savona sa opäť rozvíja od polovice 19. storočia. Zásluhy sa pripisujú najmä prístavu, ktorý patrí medzi najväčšie v krajine.

Zábery zo Savony

Miestne pamiatky sú väčšinou vojenského charakteru. Na jednom z pahorkov sa týči významná stredoveká pevnosť Priamar, ktorá od 16. storočia slúžila ako sídlo námorného vojska. Na námestí Piazza Goffredo Mameli sa nachádza pamätník vojnových obetí. Námestie je každý deň o 18:00 ozvučené 21 údermi zvona, jednotlivé údery symbolizujú písmená talianskej abecedy.

Kde sa oplatí ubytovať?

Jedným z najznámejších hotelov v Savone je štvorhviezdičkový Idea Hotel Plus Savona. Skvelá poloha, vynikajúce kuchyňa, výborné vybavenie izieb. V okolí sú rôzne obchody. Súčasťou hotela je nepretržite otvorený bar a reštaurácia, ktorá sa špecializuje na regionálne a národné pokrmy. Každé ráno sa podávajú bohaté bufetové raňajky (v cene pobytu), k dispozícii je aj bezplatné hotelové parkovisko. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky izby sú klimatizované a odhlučnené, ich samozrejmou súčasťou je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a rýchlovarná kanvica. Odporúčame prezrieť recenzie predošlých hotelových hostí, stačí kliknúť na odkaz vyššie.

Polohou priamo v centre historického mesta sa môže pochváliť štvorhviezdičkový NH Savona Darsena. Jeho súčasťou je reštaurácia, kde sa pripravujú hlavne regionálne špeciality z darov mora. V pešej dostupnosti sú aj rôzne ďalšie reštaurácie a bary v okolí. V cene pobytu sú raňajky, nevýhodou je spoplatnené parkovanie a Wi-Fi (zadarmo je len prvých 30 minút). Moderne zariadené ubytovacie jednotky sú klimatizované a odhlučnené, väčšina je vybavená parketovými podlahami. Súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút). Aktuálne ceny a fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na jeho názov.

torretta-44233-m

Objednať ubytovanie v Savone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *