Sarajevo – mesto poznačené vojnami

Publikované dec 24, 2013 v kategórii Bosna a Hercegovina

Sarajevo – mesto poznačené vojnami

Hlavné mesto Bosny a Hercegoviny má skutočne bohatú históriu. Za posledné storočie sa do svetovej pozornosti dostalo kvôli atentátu na Františka Ferdinanda d’Este (zámienka rozpútania prvej svetovej vojny) a organizácii ZOH 1984.

Ak zháňate ubytovanie v Sarajeve, odporúčame hľadať cez rezervačné systémy. Vybrať si môžete spomedzi širokej ponuky desiatok rôznych ubytovacích zariadení. Na konci článku nájdete tipy na overené hotely.

Aké turistické atrakcie sa oplatí vidieť?

Vďaka striedaniu rôznych kultúr a náboženstiev sa tu (ne)zachovali rozmanité historické pamätihodnosti. Sarajevo bolo kedysi bohaté na sakrálne pamiatky – nájdete tu kresťanské, moslimské aj židovské stavby.

Od 15. do 19. storočia bolo Sarajevo pod nadvládou Osmanskej ríše, čím sa vysvetľujú moslimské mešity. Do dnešnej doby sa však nezachovali. Rovnako dopadli aj kresťanské stavby, ktoré boli prebudované alebo zničené Osmanmi.

Jazda električkou cez Sarajevo

Jednou z najdôležitejších je rímskokatolícka katedrála Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Sarajeve (najväčšia katedrála svojho druhu v oblasti Balkánu). Stavala sa od roku 1884 do 1889, bohužiaľ utrpela značné škody počas občianskej vojny koncom 20. storočia.

Kde sa ubytovať?

Vynikajúce hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Baščaršija Live. Hostia si pochvaľujú perfektnú polohu v centre mesta, pohodlné a čisté izby, krásny výhľad a kvalitné služby. V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, bary a nočné kluby, v pešej dostupnosti sú rôzne pamiatky. Počas zimy je možné lyžovať na vrchu Jahorina, ktorý je od apartmánov vzdialený 20 km. Ubytovacie jednotky tvoria klasické izby a apartmány. Cena bežných izieb je veľmi nízka, nevýhodou je spoločná kúpeľňa. Odhlučnené apartmány sú okrem vlastnej kúpelne vybavené aj plne vybavenou kuchynkou a balkónom s výhľadom na rieku. Aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Kúsok od historického centra mesta sa nachádza dvojhviezdičkové zariadenie Apartments Casa United. Okrem blízkosti pamiatok je výhodou aj veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu a blízkosť letiska (10 km). Ak budete po prílete potrebovať odvoz, ochotný personál ho vie zabezpečiť. Klimatizované suity sú vybavené moderným nábytkom a LCD televízorom. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny za nocľah a recenzie predchádzajúcich návštevníkov nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

vijecnica-877673-m

Objednať ubytovanie v Sarajeve!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *