Piran – navštívte „slovinské Benátky“

Publikované feb 24, 2014 v kategórii Slovinsko

Piran – navštívte „slovinské Benátky“

Pobrežie Jadranského mora v Slovinsku je dlhé len 47 km, je to však lepšie než nič. Medzi hŕstku „vyvolených“ miest s prímorskou polohou patrí aj Piran, nachádzajúci sa blízko najslávnejšieho letoviska Portorož.

Rozlohou a počtom obyvateľov ide o malé mesto, podľa mnohých názorov je však najkrajším miestom v celej krajine. Ubytovať sa môžete v hoteloch, prípadne v apartmánoch a B&B zariadeniach.

Pláže a pamiatky

Hneď na úvod treba poznamenať, že Piran žiadne pláže nemá. Na nábreží sú obrovské vápencové kamene, na ktorých sa dá opaľovať. Za umelo vytvorenou plážou treba zájsť do blízkeho Portorožu, dovolenkárov láka aj aquapark.

Mesto je však pozoruhodné najmä vďaka pamätihodnostiam. Piran je miestom stretu rôznych kultúr, jedným z hlavných dôvodov je poloha v blízkosti Chorvátska a Talianska. Spomienkou na taliansku nadvládu sú názvy ulíc, ktoré sú dvojjazyčné (žije tu talianska menšina).

Pozor – do centra mesta sa nedostanete autom. Po odparkovaní na záchytnom parkovisku však môžete využiť bezplatný malý autobus.

Prehliadku mesta môžete začať na veľkom kruhovom námestí, ktorého dominantou je socha slávneho rodáka – huslistu Giuseppe Tartiniho. V meste je viacero krásnych palácov, postavených v štýlu benátskej architektúry. Určite neprehliadnete pôvabnú katedrálu sv. Juraja, ktorá sa týči nad mestom. Piran charakterizujú úzke uličky, v ktorých sa šíri vôňa (pre niekoho možno zápach) vyprážaných rýb.

Odporúčané ubytovacie zariadenia

Predošlí hostia majú výborné skúsenosti s dvojhviezdičkovým zariadením B&B Miracolo di Mare. Pochvaľujú si príjemných majiteľov a personál, férové ceny, chutné čerstvé raňajky (v cene pobytu). Veľkou výhodou je nepochybne aj poloha. Centrum Piranu je vzdialené 300 metrov, najbližšia pláž je vo vzdialenosti len 150 metrov. V okolí nájdete reštauráciu, supermarket a autobusovú stanicu. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a TV, niektoré majú výhľad do záhrady. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je však bohužiaľ spoplatnené. Mnohých príjemne prekvapí možnosť ubytovať sa s domácim miláčikom (bezplatne). Aktuálne ceny ubytovania a recenzie návštevníkov si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Prehliadka mesta v HD

Priamo pri mori a v blízkosti historického centra sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Barbara Fiesa. Jeho súčasťou je reštaurácia a veľmi pekný bazén. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more a kúpeľňa so sprchovým kútom. Príjemným prekvapením sú extra veľké pohodlné postele. Ceny ubytovania a hodnotenia predchádzajúcich hostí si môžete zobraziť cez odkaz vyššie.

tartini-statue-1095911-m

Objednať ubytovanie v Pirane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *