Sicílske San Vito lo Capo s krásnou plážou

Publikované apr 1, 2014 v kategórii Taliansko

Sicílske San Vito lo Capo s krásnou plážou

V severozápadnej časti ostrova Sicília, len 25 km od známeho letoviska Trapani, leží malé mestečko San Vito lo Capo. Počas letnej sezóny priláka množstvo dovolenkárov na svoju nádhernú pláž s bielym pieskom.

Na tých tu čakajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení, v ponuke rezervačných systémov nájdete klasické hotely, apartmány a populárne B&B nocľahy s raňajkami. Chcete tipy na spoľahlivé ubytovanie v San Vito lo Capo? Nájdete ich na konci článku.

Užitočné info o pláži

Miestna pláž je 3 km dlhá a dostatočne široká. Vďaka prvým priečkam v rebríčkoch najlepších pláží Talianska sa stala svetoznámou. To je zároveň jej jediná nevýhoda – počas hlavnej sezóny býva pomerne preplnená, ideálne je navštíviť ju napríklad v júni. Teplota mora vtedy síce nedosahuje maximálne hodnoty, počas horúceho počasia však poskytne príjemné osvieženie.

Výborné zábery z pláže

Vstup do krištáľovo čistého tyrkysového mora je pozvoľný, na brehu je možné vidieť farebné ryby. Návštevníci si môžu prenajať lehátko a slnečník, alebo sa zložiť s osuškou kdekoľvek na piesku. Samozrejmosťou sú reštaurácie, od otravných predavačov si môžete kúpiť chutnú zmrzlinu alebo vychladený kokos. Z pláže si môžete vychutnať výhľad na blízku horu Mount Cofano, ktorá v sebe skrýva niekoľko jaskýň.

Kde sa oplatí ubytovať?

Pri rezervácii pobytu v dostatočnom predstihu ponúka apartmánové zariadenie Sanvitosleep – San Vito Lo Capo Center ubytovanie za veľmi výhodné ceny. Klimatizovaný priestranný dvojlôžkový apartmán v hlavnej sezóne počas júla s prístupom k vlastnému bazénu sa dá rezervovať už od 36€/noc. V cene pobytu sú raňajky, bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Samozrejmou súčasťou apartmánov je patio, kúpeľňa so sprchou a kuchynka s jedálňou. Pobrežie je vo vzdialenosti 10 minút chôdze. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

Spomedzi hotelov má dobré hodnotenia napríklad trojhviezdičkový Hotel Al Paradise. Veľkou výhodou je poloha v centre mesta, najbližšia piesočnatá pláž je vo vzdialenosti 700 metrov. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie v celom hoteli, ubytovať sa môžete dokonca aj so svojim domácim miláčikom (bezplatne). Ubytovacie kapacity tvoria klasické izby, alebo štúdiá a apartmány. Všetky majú klimatizáciu, TV a vlastnú kúpeľňu. Štúdiá a apartmány majú aj kuchynku. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a možnosti rezervácie si zobrazíte kliknutím na názov hotela (odkaz vyššie).

san-vito-lo-capo-1

Objednať ubytovanie v San Vito lo Capo!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *