Amalfi – krásne pláže, príroda a pamiatky

Publikované feb 21, 2014 v kategórii Taliansko

Amalfi – krásne pláže, príroda a pamiatky

Krásne prístavné mestečko ležiace v juhotalianskom regióne Kampánia uprostred Amalfského pobrežia (Costiera Amalfitana). Nádherné pláže a úžasné pamiatky. Vďaka prírodným krásam je od roku 1997 na zozname UNESCO.

Hotely, apartmány a B&B zariadenia poskytujúce ubytovanie v Amalfi si môžete vyhľadať cez rezervačný systém. V širokej ponuke si určite vyberiete spomedzi desiatok rôznych objektov. Na konci článku nájdete aj naše tipy.

Informácie o plážach

Okolie Amalfi sa môže pýšiť plážami, ktoré môžeme pokojne zaradiť medzi najkrajšie v Taliansku. Daňou za krásu je však v niektorých prípadoch dosť komplikovaný prístup, spôsobený divokými útesmi. Väčšinou nie sú vhodné pre rodiny s menšími deťmi. Okraje tvoria verejné pláže, zvyšok súkromné. Platí sa na nich denný vstup, je možné požičať si lehátko a slnečník. Samozrejmosťou sú plážové bary a reštauračné zariadenia.

Prezrite si mesto na videu

Tipy na atrakcie

Amalfi svojim návštevníkom neponúka iba možnosť kúpania v mori. Z druhej strany ho obklopuje hora Monte Cerreto s nadmorskou výškou 1315 metrov. Vďaka svojej skvelej polohe počas histórie mesto veľmi prosperovalo, jeho význam však klesol po zemetrasení v roku 1343.

V okolí sa ročne vypestuje 8000 ton citrónov so zemepisným označením Limone di Costa d´Amalfi. Majú svetložltú farbu a sú pomerne málo kyslé.

Z dávnych časov sa tu dodnes zachovali rôzne pamiatky. Blízko prístavu sa na hlavnej ulici Via Lorenzo d´Amalfi nachádza katedrála sv. Ondreja z 11. storočia. Už na prvý pohľad zaujme návštevníkov monumentálne schodisko, veľmi pôsobivý je aj interiér. V roku 1206 sem boli z Konstantinopolu pri 4. krížovej výprave prevezené pozostatky sv. Ondreja. Do katedrály sa vstupuje cez kláštor a rajskú záhradu.

Odporúčané a overené ubytovanie

Ceny ubytovania sú počas letnej sezóny pomerne vysoké. Ušetriť však môžete napríklad pri dostatočne včasnej rezervácii. Pomerne výhodné ceny má trojhviezdičkový rodinný Hotel La Ninfa. Vďaka výhodnej polohe je pláž Duoglio v pešej dostupnosti, cestovanie do centra (1,5 km) uľahčí autobusová zastávka priamo pred hotelovým vchodom. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Svojho domáceho miláčika môžete ubytovať bez poplatkov. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Perfektnú polohu blízko centra a kopu pozitívnych recenzií má Residenza Pansa B&B, musíte však počítať s vyššími cenami. V cene pobytu sú raňajky, celý areál má bezplatné Wi-Fi pripojenie. K dispozícii je súkromné spoplatnené parkovisko. Súčasťou klimatizovaných a odhlučnených izieb je balkón s výhľadom na mesto, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Spomínané recenzie je možné zobraziť kliknutím na názov zariadenia.

amalfi-beach-870387-m

Objednať ubytovanie v Amalfi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *