Prístavná Fažana s peknými plážami

Publikované mar 15, 2014 v kategórii Chorvátsko

Prístavná Fažana s peknými plážami

8 km od letoviska Pula sa na západnom pobreží Istrie rozprestiera prístavná Fažana. Je známa ako turistická destinácia a významný prístav, z ktorého sa dá ľahko dostať na protiľahlé ostrovy Brijuni (plavba cez 2 km dlhý prieliv trvá 20 minút).

Pár tisíc miestnych obyvateľov sa už od nepamäti živí rybolovom a poľnohospodárstvom (ovocné sady, vinice, olivovníky). Niektorí pracujú v cestovnom ruchu a prenajímajú dovolenkárom apartmány (nižšie nájdete tipy na overené zariadenia).

Pár historických faktov

História Fažany siaha poriadne ďaleko, už počas rímskych čias bola dôležitým hospodárskym strediskom (vyrábala sa tu keramika). Už v týchto dobách bola vyhľadávaná ako rekreačné stredisko. Spomedzi pamätihodností sa zachovalo niekoľko sakrálnych pamiatok, napríklad farný kostol sv. Kozmu a Damiána, nachádzajúci sa na námestí pri prístave. Kúsok od mesta sa v prírodnom prostredí medzi olivovníkmi nachádza kostolík sv. Elizeja z 6. storočia, vedľa ktorého je stredoveký cintorín.

Pláže a kúpanie

Väčšina návštevníkov sem cestuje stovky kilometrov kvôli prímorskej polohe a príjemným podmienkam na kúpanie. Podľa mnohých názorov je najlepšia pláž v zátoke Runci. Obklopuje ju borovicový porast, sú tu aj pozostatky rímskeho osídlenia. 3 km južne od mesta je v turistickom komplexe Bi-Village prírodná pláž. Nájdete tu aj pláž Bival, ktorá je vďaka svojej úrovni ocenená tzv. modrou vlajkou.

Augustové ráno vo Fažane

Overené ubytovacie zariadenia

Ak hľadáte ubytovanie vo Fažane, skúste si prezrieť stránky rezervačných systémov. V ponuke je dostatok zariadení, ktoré majú veľmi dobré hodnotenia od predošlých návštevníkov. Patrí medzi ne napríklad trojhviezdičkové zariadenie Apartments Buzleta, nachádzajúce sa v letovisku Valbandon (cca 1 km od Fažany). Výhodou je aj blízkosť spomínanej Puly (5 km). Apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je zariadený balkón s posedením. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Parkovanie je bezplatné, Wi-Fi pripojenie na internet bohužiaľ chýba. Súkromnou loďou majiteľa zariadenia sa môžete dostať na spomínané ostrovy Brijuni. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich hostí si neváhajte prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Pansion Moderno, ktorý je situovaný pár stoviek metrov od mora. Súčasťou areálu je bar a reštaurácia s tradičnými regionálnymi špecialitami. Centrum mesta je vo vzdialenosti 1 km. Predošlí hostia vo svojich recenziách chvália výbornú rodinnú atmosféru a snaživý personál. Súčasťou každej izby je balkón, nechýba ani TV a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. V cene pobytu sú raňajky. K dispozícii je taktiež bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na súkromnom parkovisku. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na názov zariadenia.

picture-of-croatia-600943-m

Objednať ubytovanie vo Fažane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *