Lyžovačka a jazero – sprievodca pobytom v Zell am See

Publikované sep 25, 2014 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka a jazero – sprievodca pobytom v Zell am See

Zell am See patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie v Rakúsku. Množstvo návštevníkov (aj zo Slovenska) tu môžete stretnúť počas celého roka. Leží v horskej oblasti na brehu jazera Zeller.

Príroda bola k oblasti v okolí Zell am See skutočne štedrá. V lete si do sýtosti užijete zelené horské lúky a jazerá, v zime lákajú majestátne hory a ľadovec. Okrem toho má mesto od roku 1961 status klimatických kúpeľov.

Lyžovačka, na ktorú nezabudnete

V zimnom období je obrovskou výhodou poloha pri slávnom Kaprune. Ten púta pozornosť ľadovcom Kitzsteinhorn so špičkovými podmienkami na zimné športy. Kopa prírodného snehu zabezpečuje prevádzku počas väčšiny roka, s istotou si tu zalyžujete od konca septembra až po začiatok júna.

Príjemné letné zábery

Zjazdovky dosahujú dĺžku dokopy 138 km (spolu s blízkymi strediskami Schmittenhöhe a Maiskogel), väčšina je označená červenou (ľahké) a modrou farbou (stredne ťažké). Rozkladajú sa v nadmorskej výške od 1900 (údolie) po 3023 metrov nad morom (vrchol). Obsluhuje ich množstvo vlekov a moderné lanovky. V okolí sú ďalšie významné strediská, napríklad rezort Saalbach-Hinterglemm-Leogang.

Jazero Zeller

Jazero je 3,8 km dlhé a 1,5 km široké. Leží v nadmorskej výške 750 metrov. Charakterizuje ho veľmi čistá voda, vďaka ktorej je vhodné na kúpanie (v lete sa zohreje na 23 °C), potápanie a rôzne ďalšie športy. V zime zamŕza a vyhľadávajú ho napríklad korčuliari. Počas letných večerov sa na jazere koná laserová show.

Spoľahlivý penzión a hotel

Ešte ste nenašli vhodné miesto na pobyt v Zell am See? Jednou z pozitívne priaznivejších možností je Pension Gudrun. Poloha 3 minúty chôdze od jazera a 5 minút chôdze od pešej zóny. V blízkej pešej dostupnosti je aj stanica lanovky, reštaurácia a supermarket. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predošlí hostia chvália okrem výbornej polohy aj perfektný personál (dá sa dohovoriť aj v češtine) a čistotu ubytovacích jednotiek. Odporúčam si ich prečítať, zobrazia sa po kliknutí na názov penziónu. Izby sú farebne zariadené, povinnou výbavou je vlastná kúpeľňa a TV. Niektoré majú aj balkón. K dispozícii je aj apartmán s vlastnou kuchynkou.

Preferujete ubytovanie v kvalitných hoteloch? V tom prípade odporúčame štvorhviezdičkový Grand Hotel Zell Am See. Leží priamo na brehu jazera, dokonca na vlastnou súkromnom polostrove. Hostia môžu využívať rôzne kozmetické a wellness procedúry, nechýba ani kvalitná reštaurácia a príjemná kaviareň Imperial. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia. K dispozícii je verejné parkovisko a Wi-Fi pripojenie vo verejných priestoroch (na izbách bohužiaľ nie). Priestranné izby majú vlastnú kúpeľňu s vaňou, kúrenie, minibar a trezor. Väčšina má aj balkón. Predchádzajúci návštevníci chvália skvelú polohu, vynikajúci prístup personálu, čarovné výhľady na okolitú prírodu a chutnú kuchyňu. Všetky hodnotenia si spolu s aktuálnymi cenami a možnosťami rezervácie neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela.

alpes-in-orange-704043-m

Objednať ubytovanie v Zell am See!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *