Atrakcie a ubytovanie v rakúskom St. Pöltene

Publikované júl 21, 2014 v kategórii Rakúsko

Atrakcie a ubytovanie v rakúskom St. Pöltene

Vďaka pomerne blízkej dostupnosti cestuje veľa Slovákov na výlety a pobyty do spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. Jeho hlavným a najväčším mestom je historický Sankt Pölten, ležiaci približne 60 km od Viedne.

Návštevníci tu môžu obdivovať historické pamätihodnosti, hlavne rôzne barokové stavby. Tie vytvárajú kontrast s modernou architektúrou. Voľný čas môžete využiť nákupmi a aktivitami v krásnej prírode.

História a pamiatky

St. Pölten dostal mestské práva už v roku 1159, hlavným mestom regiónu sa stal až v roku 1986. Veľmi významný bol rok 1689, kedy sa sem presťahoval barokový staviteľ Jakob Prandtauer. Všetky dôležité architektonické obdobia sú zastúpené v historickom centre mesta, ktoré sa zachovalo vo výbornom stave. Niekoľko výnimočných barokových pamätihodností stojí napríklad na námestí Riemerplatz.

Pár pekných záberov

Festivaly a zaujímavé akcie

V letnej sezóne sa každoročne uskutočňujú festivaly Beatpatrol (júl) a Frequency (august), ktoré sú magnetom na fanúšikov elektronickej a rock&pop hudby. V máji sa koná festival Festwochen, na barokový Barockfestival sem môžete zavítať v júni. V decembri sú samozrejmosťou vianočné trhy.

Kde sa oplatí ubytovať?

Jednou z najvýhodnejších možností pre ubytovanie v St. Pöltene je apartmánové zariadenie Apartment Nord. Výborné ohlasy, nízke ceny. Poloha 5 minút jazdy od centra mesta. Zariadenie obklopuje veľká záhrada s grilom, v blízkosti je supermarket, autobusová zastávka a jazero. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Apartmány sú obrovské a veľmi dobre vybavené. Ich súčasťou sú dve spálne, kuchynka s jedálňou, kúpeľňa so sprchovým kútom, terasa s výhľadom, žehliace potreby, ventilátor, krb a TV. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

Jednou z ďalších dostupnejších možností je Pension Elisabeth, ktorý je od centra vzdialený taktiež vyše 2 km. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani súkromné bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie vo verejných priestoroch. Súčasťou priestranných izieb je TV, pracovný stôl, kúrenie a kúpeľňa so sprchovým kútom. Kliknutím na názov penziónu zobrazíte fotky a aktuálne možnosti rezervácie. Od predchádzajúcich návštevníkov nedostal príliš pozitívne hodnotenia. Za rovnakú (resp. dokonca nižšiu) cenu odporúčame rezervovať apartmán spomínaný vyššie.

Rathaus-St-Poelten

Objednať ubytovanie v St. Pöltene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *