Sorrento – romantika s výhľadom na Vezuv

Publikované jún 13, 2014 v kategórii Taliansko

Sorrento – romantika s výhľadom na Vezuv

Na slávne pobrežie Amalfi nadväzuje Sorrentský polostrov. Nájdete na ňom staroveké mestečko Sorrento, ležiace 48 km od známeho veľkomesta Neapol. Dovolenkárom ponúka krásne pláže aj historické pamiatky, vďaka čomu je veľmi obľúbenou destináciou.

Sorrento je známe aj vďaka pestovaniu citrónov s chráneným označením Limone di Sorrento, ročne sa ich vypestuje vyše 130 000 ton. Vyrábajú z nich aj citrónový likér s názvom Limoncello.

Info o plážach

Práve nádherné piesočnaté pláže medzi skalami sú dôvodom, pre ktorý sem každé leto pricestuje množstvo turistov. Skalnaté pobrežie sa tiahne pozdĺž južnej časti Neapolského zálivu, cez Sorrentský polostrov až k Salernu. Výhľad na mohutnú sopku Vezuv z neho robí jedno z najromantickejších miest v Taliansku.

HD zábery mesta

Najbližšie pláže od centra mesta nesú názvy Marina Grande a Marina Picola. 2 km od centra leží pláž Marina di Puolo, ktorá býva kvôli svojej menšej rozlohe počas letnej sezóny pomerne preplnená. Často ju navštevujú najmä miestni obyvatelia. Krištáľovo čisté more je rajom pre potápačov, na ktorých pod hladinou čakajú húfy pestrofarebných rýb a fascinujúce jaskynné podmorské sústavy.

Historické pamätihodnosti

Po kúpaní v Tyrrhenskom mori sa môžete vybrať na prechádzku uličkami historického centra Sorrenta. Väčšina si nenechá ujsť napríklad hlavné námestie Piazza T. Tasso, pomenované po známom básnikovi zo 16. storočia, ktorý tu má aj svoj pomník. Cez námestie vedie Corso Italia, jedna z najhlavnejších tried mesta. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí bazilika San Antonino z 11. storočia, nachádzajúca sa na námestí Piazza San Antonino. V blízkosti je aj budova mestskej radnice. Mnohé antické zbierky môžete obdivovať v múzeu Museo Correeale di Terranova.

Kde sa oplatí ubytovať?

Keďže ide o pomerne „vychytenú“ destináciu, ceny za ubytovanie v Sorrente sú pomerne vysoké. Nachádza sa tu však množstvo ubytovacích zariadení, vďaka čomu si s veľkou pravdepodobnosťou budete vedieť vybrať vyhovujúci hotel/apartmán/B&B. Medzi cenovo výhodné hotely patrí jednohviezdičkový Hotel Nice. Je situovaný 300 metrov od spomínaného hlavného námestia Piazza Tasso, v ľahkej pešej dostupnosti je aj vlaková a autobusová stanica. V blízkom okolí sú rôzne obchody, reštaurácie a bary. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotelu bohužiaľ chýba parkovisko. Klimatizované izby nie sú príliš priestranné, ich súčasťou je kúpeľňa a TV. Kliknutím na odkaz vyššie si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania.

Férové ceny a pozitívne ohlasy má aj Villa De Angelis, nachádzajúca sa 5 minút jazdy od centra. Obklopuje ju veľká zelená záhrada s bujnou vegetáciou (olivovníky), detským ihriskom a slnečníkmi. V blízkosti je autobusová zastávka s priamym spojom do centra Sorrenta. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Ich recenzie si zobrazíte kliknutím na názov zariadenia. Izby sú veľmi pekne zariadené. Povinnou výbavou každej ubytovacej jednotky je klimatizácia, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Predošlí hostia si pochvaľujú priateľského majiteľa a personál.

summer-in-sorrento-881517-m

Objednať ubytovanie v Sorrente!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *