Kde sa ubytovať v rakúskom Seefelde?

Publikované nov 5, 2014 v kategórii Rakúsko

Kde sa ubytovať v rakúskom Seefelde?

Len 17 km od známeho Innsbrucku sa v spolkovej krajine Tirolsko nachádza jedna z jej najvyhľadávanejších destinácií s názvom Seefeld in Tirol. Turisti sem cestujú v letnom i zimnom období.

V okolí je viacero lyžiarskych stredísk, Seefeld sa však preslávil hlavne bežkovaním. V rokoch 1964 a 1976 bol dejiskom bežeckých závodov pri zimných olympijských hrách v Innsbrucku.

Zimné aktivity

Spomedzi okolitých stredísk púta najväčšiu pozornosť vrch Rosshütte. Zjazdovky s celkovou dĺžkou 20 km sa rozprestierajú v nadmorskej výške od 1230 po 2100 metrov nad morom. Drvivú väčšinu tvoria ľahké modré a stredne ťažké červené svahy, čo vyhovuje najmä začiatočníkom a rodinám s deťmi. Na vrchol sa môžete dopraviť kabínkovou lanovkou, prepravu zabezpečujú aj sedačkové lanovky a vleky. Niektoré svahy sú osvetlené a sú využívané na nočné lyžovanie. Snowboardisti majú k dispozícii snowpark.

Mestečku dominuje tradičný kostolík a domčeky s horskou architektúrou, charakterizuje ho typická tirolská atmosféra.

Ďalšie stredisko je na vrchu Gschwandtkopf. Dokopy 12 km zjazdoviek leží v nadmorskej výške od 1200 do 1500 metrov. Svahy sú veľmi mierne, ideálne pre začiatočníkov. Obsluhujú ich vleky a jedna sedačková lanovka. Okolie Seefeldu ponúka viac ako 250 km skvelých a prehľadne značených bežkárskych tratí, veľkou atrakciou je nočná bežecká trasa medzi Seefeldom a Mösernom. Taktiež si môžete užiť zimnú turistiku (viac ako 140 km upravených ciest).

Tipy na nocľah

Len niekoľko krokov od pešej zóny v centre Seefeldu leží Hotel Tyrol-Alpenhof, obklopený veľkou záhradou a vonkajším bazénom. Tvoria ho dve budovy s elegantne zariadenými ubytovacími jednotkami, ktorým nechýba vlastná kúpeľňa, kúrenie a TV s plochou obrazovkou. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, počas dňa si v hotelovej reštaurácii môžete vybrať spomedzi rôznych tirolských a medzinárodných špecialít. K dispozícii je bezplatné parkovisko, samozrejmosťou je aj Wi-Fi pripojenie na internet. Po kliknutí na názov hotela zobrazíte recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne možnosti rezervácie.

Raj zimných športov

Kvalitný a cenovo výhodný nocľah poskytuje trojhviezdičkový Apart Hotel-Garni Olympia, situovaný vyše 2 km od centra. V blízkom okolí je vlek a skibus, ktorým sa môžete odviezť do ďalších blízkych stredísk. Raňajky sú spoplatnené, Wi-Fi a parkovanie sú však zdarma. Moderné štúdiá majú balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby, kúpeľňu a vlastnú kuchynku. Ceny nocľahu nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

winter-impression-seefeld-1177899-m

Objednať ubytovanie v Seefelde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *