Tipy pred pobytom v San Teodoro

Publikované jan 28, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy pred pobytom v San Teodoro

Skvelé more a pláže z jemného bieleho piesku. Aj tak by sa dala v jednej vete charakterizovať ostrovná Sardínia, ktorá je veľmi vyhľadávanou dovolenkovou destináciou. Jedným z obľúbených letovísk je San Teodoro.

Toto mestečko sa nachádza na pobreží Gallura, ktoré je podľa niektorých názorov jedno z najkrajších na celom ostrove. Príjemný pobyt si môžete užiť v niektorom z množstva hotelov a apartmánov, nižšie ponúkneme tipy na výhodné zariadenia.

Ako sa sem dostať?

Sardínia je skvelou voľbou pre dovolenku na vlastnú päsť. Nemusíte zbytočne platiť cestovným kanceláriám a obmedzovať sa podľa ich termínov, stačí si len rezervovať ubytovanie a letenky. Na ostrov lieta nízkonákladová spoločnosť Ryanair. Spiatočné letenky sa dajú pri včasnej rezervácii „booknuť“ už za niekoľko desiatok eur.

Krásne HD zábery San Teodora

Letisko v Alghere, kam Ryanair zvykne lietať, je od letoviska San Teodoro vzdialené až 150 km. Leží totiž na opačnej časti ostrova. Taxík si za takúto vzdialenosť môže vypýtať aj cez 200€, ekonomicky výhodnejšie je prenajať si auto. Najvýhodnejšie je využiť verejnú dopravu. Z letiska sa dá nastúpiť na autobus a prestúpiť v Sassari, odkiaľ sa už dá chytiť priamy spoj do San Teodoro. Cesta trvá približne 6 hodín aj s čakaním aj na prestup a za lístky zaplatíte okolo 10€. Celkom užitočné informácie ohľadom cestovania do San Teodoro sú v tejto diskusii.

Pláže a kúpanie

Pobrežie mesta tvoria piesočnaté a okruhliakové pláže. Najznámejšou je La Cinta z jemného bieleho piesku, veľmi obľúbená je aj pláž Lu Impostu (určite ju navštívte). Pri kúpaní v krištáľovo čistom mori si môžete vychutnať výhľad na blízky ostrovček La Tavolara. Vstup na všetkých 12 pláží v meste a okolí je bezplatný. Okrem spomínanej La Cinta je v blízkosti centra mesta aj pláž Isuledda a Cala D’Ambra. Väčšina je vhodná pre rodiny s deťmi a aj pre fanúšikov vodných športov (windsurfing, kitesurfing).

Overené ubytovanie za super ceny

Ceny za ubytovanie v San Teodoro sú pomerne vysoké, nachádzajú sa tu však aj cenovo výhodnejšie zariadenia. Priaznivé ceny má napríklad Residenza La Fontana, ktorej apartmány ležia len pár stoviek metrov od spomínanej pláže La Cinta. Ide o ubytovanie apartmánového typu, súčasťou priestranných ubytovacích jednotiek je aj kuchynka s jedálňou. Nechýba ani patio s výhľadom do záhrady, kúpeľňa a obývačka s TV. Parkovanie je spoplatnené, v celom areáli je k dispozícii Wi-Fi pripojenie zdarma. Aktuálne ceny ubytovania a fotky si môžete prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

Skvelé ohlasy má aj Agriturismo La Rocca Manna, zariadenie nachádzajúce sa 2 km od pláží. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Súčasťou areálu je reštaurácia s tradičnou domácou kuchyňou. Útulné izby sú klimatizované a odhlučnené, z terasy si môžete vychutnať výhľad na hory a mesto. V každej izbe je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Fotky zariadenia a možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

20120101124636

Objednať ubytovanie v San Teodore!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *