Užitočné tipy pred cestou do Benalmádeny

Publikované máj 7, 2014 v kategórii Španielsko

Užitočné tipy pred cestou do Benalmádeny

12 km od Malagy leží mesto Benalmádena. Rovnako ako ostatné letoviská Andalúzie, aj ona je obľúbenou letnou destináciou. Tvoria ju sídla Arroyo de la Miel, Benalmádena Pueblo a Benalmádena Costa.

Práve posledná menovaná oblasť je populárna vďaka dlhým plážam a promenáde. Benalmádena leží v srdci známeho Costa del Sol. Pobyty v regióne sú stabilnou súčasťou ponuky cestovných kancelárií, čoraz viac ľudí sem však cestuje na vlastnú päsť.

Ako sa sem dostať?

Len 11 km od mesta sa nachádza letisko prislúchajúce známej Malage. Podľa počtu prepravených pasažierov je štvrtým najväčším letiskom v celom Španielsku. Lieta sem napríklad nízkonákladovka Ryanair, pri včasnej rezervácii sa dá spiatočná letenka kúpiť za pár desiatok eur.

Jednou z možností na transfer z letiska do Benalmádeny je taxík. Toto riešenie však nie je ekonomicky príliš výhodné, keďže Vás to bude stáť približne 25-30€. Nie je príliš logické zaplatiť za taxík viac ako za letenku.

Z letiska do mesta pravidelne jazdí autobus spoločnosti Avanza Portillo. Lístok stojí €3.55, deti do 4 rokov majú lístok zdarma. Nevýhodou je čas dopravy, keďže autobus zastavuje pri každom väčšom hoteli. Presné časy nájdete tu.

Pláže a sprievodca sídlami

Najviac vyhľadávanou časťou je spomínaná Benalmádena Costa, kde sa sústreďuje cestovný ruch. 9 kilometrov udržiavaných piesočnatých pláží obklopuje promenáda s rôznymi podnikmi, ktorá mesto spája so susedným letoviskom Torremolinos. Na pobreží sa nachádza najlepší športový prístav na svete s názvom Puerto Marina. Môžete tu vidieť luxusné jachty a plachetnice. Okolie prístavu je plné rôznych barov a diskoték.

Sprievodca plážami

Arroyo de la Miel je vo vzdialenosti približne 15 minút chôdze od pláže. Nachádzajú sa tu rôzne atrakcie, napríklad zábavný park Tivoli World a zvierací park Parque de la Paloma.

V časti Benalmádena Pueblo sídlia miestni obyvatelia. Ide o pokojnú oblasť vo väčšej vzdialenosti od mora. Nad mestom sa týči hora Calamorro (750 metrov nad morom), na ktorú sa môžete vyviezť lanovkou. Ako odmena sa Vám na vrchole naskytne krásny výhľad na Benalmádenu a Malagu.

Kde sa ubytovať?

Cenovo výhodné ubytovanie v Benalmádene ponúka napríklad trojhviezdičkový hotel San Fermín. Predošlí hostia chvália skvelý personál a animátorov, chutné raňajky (v cene pobytu), polohu blízko pláže (300 metrov od pláže Torre Bermeja), pekný bazén, množstvo atrakcií v okolí a čistotu hotela. Všetky recenzie si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie. Hostia majú k dispozícii aj tenisový kurt, v blízkosti je golfový areál. Za príplatok je možné objednať polpenziu alebo plnú penziu. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovisko bohužiaľ chýba. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a TV.

Pozitívne ohlasy má aj štvorhviezdičkový hotel Mac Puerto Marina Benalmádena, nachádzajúci sa blízko prístavu. Priestranné a klimatizované izby majú vlastný balkón alebo terasu. Samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou a TV. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi. Hotel bohužiaľ nemá parkovisko. Aktuálne ceny ubytovania, fotky hotela a recenzie predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Teleférico_Benalmádena

Objednať ubytovanie v Benalmádene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *