Talianska Imperia na „riviére kvetín““

Publikované jún 7, 2014 v kategórii Taliansko

Talianska Imperia na „riviére kvetín““

Už po príchode do letoviska Imperia budú Vaše zmysly zasiahnuté príjemnou kombináciou jemného pobrežného vánku a vône kvetín. Je ich tu naozaj dosť, o čom svedčí prezývka pobrežia Riviera dei Fiori – v preklade „riviéra kvetín“.

Mesto bolo založené v prvej polovici 20. storočia na mieste pôvodného prístavu Porto Maurizio, ktorý bol zlúčený s obcou Oneglia. Preteká medzi nimi rieka Impero, ktorá dala mestu názov. Je posledným väčším mestom pred hranicami s Francúzskom.

Kedysi a dnes

O vznik mesta sa zaslúžil fašistický diktátor Benito Mussolini v roku 1923. V priebehu nasledujúcich dekád začali postupne Imperiu spoznávať dovolenkári z celej Európy, dnes je cestovný ruch veľmi dôležitým zdrojom príjmov. Časť Oneglia je zameraná na potravinársky priemysel, hlavne na výrobu cestovín a olivového oleja. Návštevníci vyhľadávajú hlavne Porto Maurizio a krásne pláže v oblasti. Mnohé sa vďaka svojej kvalite môžu pýšiť ocenením modrá vlajka.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

Do Imperie s najväčšom pravdepodobnosťou vycestujete kvôli plážam, možno však zatúžite aj po obhliadke miestnych pamätihodností. Porto Maurizio má svoje historické centrum s typickými úzkymi uličkami na západnej strane rieky. Najvýznamnejšou pamiatkou je bazilika San Maurizio, ktorá je najväčším kostolom v regióne. Bola dokončená v roku 1838. Oproti sa nachádza Medzinárodné námornícke múzeum.

Jazda motorkou cez Imperiu

Významnou pamiatkou časti Oneglia je kostol svätého Jána Krstiteľa (San Giovanni Battista) z 18. storočia. Vnútri môžu návštevníci obdivovať rozsiahle fresky. Ďalšou atrakciou je Múzeum olív (Museo dell´Olivo) v areáli závodu Olio Carli.

Tipy na overené ubytovanie

Skvelé hodnotenia a férové ceny má Residence Hotel Edy. Predošlí návštevníci ju označujú ako krásnu rezidenciu v tichej prírodnej lokalite (recenzie si prečítate kliknutím na odkaz vyššie). Súčasťou je bazén s fontánami a tenisový kurt. K veľmi pekným plážam v okolí sa dostanete chôdzou maximálne do 15 minút. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Súčasťou priestranných štúdií je plne vybavená kuchynka, kúpeľňa, rýchlovarná kanvica a TV s plochou obrazovkou. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj vlastný balkón s výhľadom na more (prípadne záhradu).

5 minút chôdze od pláže nájdete trojhviezdičkový Hotel Centro. Leží hneď vedľa hlavnej vlakovej stanice. V cene pobytu sú raňajky, počas ktorých si pochutnáte napríklad na čerstvom croissante a kapučíne. V okolí je viacero reštaurácií, ktoré ponúkajú zľavy pre ubytovaných hostí. Wi-Fi pripojenie je bezplatné, za parkovanie však zaplatíte. Všetky izby sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je TV a kúpeľňa. Fotky hotela a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Imperia Italy 1286679350(www.brodyaga.com)

Objednať ubytovanie v Imperii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *