Tipy na trávenie času vo francúzskom Montpellieri

Publikované apr 23, 2014 v kategórii Francúzsko

Tipy na trávenie času vo francúzskom Montpellieri

Priemyselné, univerzitné a historické mesto. Montpellier nájdete v južnej časti Francúzska, patrí medzi TOP 10 najväčších miest krajiny. Je vzdialené 15 km od najbližšej pláže v obci Palavas-les-Flots.

Výlet do Montpellieru je vhodný na kombináciu spoznávania pamiatok a relaxu na pláži v okolitých letoviskách. Vybrať si môžete spomedzi desiatok rôznych zariadení, nižšie nájdete tipy na spoľahlivé hotely.

Čo sa oplatí vidieť?

Veľmi rozsiahlu zbierku výtvarného umenia môžete obdivovať v múzeu Musée Fabre. Niekoľké ďalšie mestá sú zamerané na históriu vývoja mesta a archeologickými nálezmi v oblasti. Každý návštevník zvyčajne zamieri na dláždené hlavné námestie Place de la Comédie, v ktorého centre je fontána z roku 1790. Pozornosť púta aj budova opery z 1888. Spomedzi sakrálnych pamiatok je najvýznamnejšou katedrála zo 14. storočia, ktorá slúži ako sídlo arcibiskupa.

Pláže v okolí

Najbližšia pláž je v spomínanej obci Palavas-les-Flots na pobreží Stredozemného mora. Nachádza sa tu aj menší vodný park, ktorému sa potešia hlavne deti. Hneď vedľa je dedinka Villeneuve-lès-Maguelone s pokojnejšou a prírodnejšou plážou. Pri vstupe do dediny sa orientujte podľa tabuliek s označením „plage“. Počas hlavnej sezóny od mája do septembra je parkovanie spoplatnené sumou 4€. Kúsok ďalej sú na pobreží Le Petit Travers a Le Grand Travers ďalšie príjemné čisté a piesočnaté pláže.

Krásne zábery mesta

Overené a spoľahlivé hotely

5 minút jazdy od centra a výstaviska leží trojhviezdičkový Campanile Montpellier Est Le Millénaire s výbornou polohu hneď vedľa diaľnice A9. Predošlí hostia chvália aj bohaté raňajky a príjemný personál. Všetky recenzie si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izby sú klimatizované a elegantne zariadené.. Ich súčasťou je vlastná kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom, TV s plochou obrazovkou a rýchlovarná kanvica.

Výbornú polohu medzi historickým centrom a hlavnou železničnou stanicou má trojhviezdičkový Hôtel Royal. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie a raňajky sú však spoplatnené. Izby sú pomerne priestranné a klimatizované. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou a sušičom vlasov, nechýba ani TV. Aktuálne ceny a recenzie predošlých hotelových hostí si prezriete kliknutím na odkaz vyššie.

montpellier-2-854423-m

Objednať ubytovanie v Montpellieri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *