Čisté pláže a krásna príroda v Taormine

Publikované máj 12, 2014 v kategórii Taliansko

Čisté pláže a krásna príroda v Taormine

Ak chcete počas dovolenky skombinovať relax v mori s návštevou historických pamätihodností, ideálnym riešením je voľba destinácie v Taliansku. Napríklad Taormina na východnom pobreží Sicílie, ktorú turisti vyhľadávajú už od 19. storočia.

Je malým mestečkom, nájdete tu však množstvo ubytovacích zariadení – hlavne klasické hotely a B&B zariadenia, ktoré sú v krajine veľmi populárne. Ak hľadáte tipy na spoľahlivé ubytovanie v Taormine, prejdite na koniec článku.

Najväčším lákadlom sú pláže

O čarovnej polohe sa kedysi vyjadril francúzsky spisovateľ Guy de Maupassant, ktorý napísal, že „toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie“. Pri výhľade na sopku Etnu a krásne more si pomyslíte, že asi nebol ďaleko od pravdy.

Necelá polhodinka záberov z Taorminy

Pláže sú čisté a udržiavané, tvorí ich piesok. Návštevníkom nič nebráni užiť si kúpanie v Iónskom mori, ktoré je nadpriemerne teplé a má vysoký obsah soli. Najznámejšia pláž nesie názov Spiaggia di Spisone. Tvorí ju jemný piesok, pobrežie lemujú palmy v obrovských keramických kvetináčoch. Priamo pod centrom mesta leží krásna Spiaggia di Mazzaro, vhodná na zábavu a vodné športy. Za skvelými podmienkami na kúpanie môžete zavítať aj do blízkej oblasti Letojanni. Najväčšou plážou je Spiaggia di Mazzeo so zlatým pieskom. Pre rodiny s deťmi je ideálna Spiaggia di Recanati. Na týchto plážach sa striedajú úseky súkromných a verejných pláží. Zavítať sa oplatí aj na pláže Spiaggia di Letojanni a Spiaggia di Isola Bella.

Výhodné a kvalitné ubytovanie

10 minút chôdze od historického centra je situované zariadenie Bed and Breakfast Rosangela. Má dobré napojenie na verejnú dopravu, vďaka blízkej autobusovej zastávke (50 metrov) sa ľahko dostanete do centra a okolitých letovísk. Predošlí návštevníci si pochvaľujú milý personál. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú samozrejme raňajky. Tie pozostávajú okrem iného z croissantov, pečiva, džemov, zákuskov, jogurtov a nápojov. Súčasťou farebne zariadených a útulných izieb je klimatizácia a TV s plochou obrazovkou. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj balkón. Recenzie predchádzajúcich hostí si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela, zobrazia sa aj aktuálne ceny ubytovania.

Hneď pri vstupnej bráne na pešiu zónu mesta nájdete Residence Villa Il Glicine, vďaka tejto polohe sú mnohé pamätihodnosti v pohodlnej pešej dostupnosti. Hodnotenia hostí si prečítate kliknutím na odkaz vyššie. Zariadenie obklopuje záhrada plná citrónovníkov a pomarančovníkov a vonkajší bazén. V blízkosti 100 metrov je lanovka, ktorou sa môžete dostať na príjemnú pláž ostrovčeka Isola Bella. Ubytovať sa môžete vo veľmi dobre vybavených a klimatizovaných apartmánoch. Samozrejmou súčasťou je patio s výhľadom, kuchynka s jedálňou, obývačka s TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet a pomerne draho spoplatnené parkovanie.

taormina-on-sicily-2-1201657-m

Objednať ubytovanie v Taormine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *