Pláže a tipy na ubytovanie v Tare

Publikované mar 29, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pláže a tipy na ubytovanie v Tare

Pláže s modrou vlajkou, veľmi pekná príroda, turistický komplex, kempy a niekoľko historických pamiatok. Asi tak by sa dala v skratke charakterizovať chorvátska obec Tar v západnej Istrii.

Tar leží 9 km od známeho letoviska Poreč, v blízkosti je dovolenkový polostrovček Lanterna. Okrem cestovného ruchu sa miestni obyvatelia živia aj rybolovom a chovom hospodárskych zvierat.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Dovolenkári cestujú do Chorvátska v prvom rade kvôli Jadranskému moru. Príjemným spestrením však môže byť prechádzka po okolí a obhliadka historických pamiatok. Spomedzi sakrálnych stavieb sa zachovali hlavne kostoly, napríklad barokový farný kostol svätého Martina z 18. storočia a stredoveký kostol svätého Michala Archanjela.

Pohľad na západ slnka v Tare

Nad Tarskou zátokou sa na kopci Sveti Martin kedysi týčil románsky kostolík svätého Martina, zostali po ňom už iba pozostatky. V blízkosti Taru sú aj zbytky antickej vily a zrúcaniny kostola sv. Kríža zo 7. storočia.

Tipy na kúpanie

Miestne pláže sú rovnaké ako v ostatných častiach Istrie, tvoria ich hlavne okrúhle kamienky. Sú tu aj vybetónované móla pre opaľovanie. Okrem príjemného kúpania si môžete užiť aj rôzne vodné a plážové športy – napríklad windsurfing, potápanie (je tu potápačská škola), vodné lyžovanie a plážový volejbal. Vysokou kvalitou sa môžu pýšiť pláže s modrou vlajkou – pláž Valeta pri kempe Lanterna, pláž Galeb pri autokempe Solaris a pláž Crnika.

Tipy na apartmány a mobilné domčeky

200 metrov od pláže leží dvojhviezdičkové zariadenie Lanterna Apartments s pozitívnymi hodnoteniami a výhodnými cenami. Aktuálne možnosti rezervácie a všetky recenzie od predchádzajúcich hostí si môžete zobraziť po kliknutí na predošlý odkaz. Chvália najmä možnosť dovolenkovať so psom, skvelú polohu, výborný personál a vybavenie apartmánov. V blízkosti sú trhy, supermarkety a rôzne športové ihriská. K dispozícii je bezplatné parkovisko, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Súčasťou apartmánov je balkón, kúpeľňa, kuchynka a jedna alebo dve spálne.

Jedným z najväčších kempov v krajine sú trojhviezdičkové Prestige Mobile Homes Camping Lanterna. V blízkosti sú kamienkové pláže, k dispozícii je reštaurácia, bazény a tenisové kurty. Vhodné na ubytovanie pre viac osôb. Hostia môžu bezplatne využívať súkromné parkovisko, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Mobilné domčeky sú klimatizované a moderne zariadené. Povinnou výbavou je vlastná kuchynka, kúpeľňa a balkón s výhľadom. Ceny si prezriete kliknutím na názov kempu.

IS 3

Objednať ubytovanie v Tare!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *