San Benedetto del Tronto na Palmovej riviére

Publikované jún 1, 2014 v kategórii Taliansko

San Benedetto del Tronto na Palmovej riviére

6 kilometrov dlhá a dostatočne široká pláž s bielym pieskom, obklopená bujnou vegetáciou a azúrovým morom. Už len toto je dostatočným dôvodom pre návštevu talianskeho letoviska San Benedetto del Tronto.

Leží na juhu regiónu Marche, je najväčším strediskom talianskej Palmovej riviéry. Dovolenkári si môžu vybrať spomedzi množstva hotelov a ďalších foriem ubytovania, tipy na overené zariadenia nájdete aj v tomto článku.

Turistické atrakcie a pláže

Dominanta mesta stojí v historickej časti mesta (San Benedetto Alta) a nazýva sa Torrione. Z tejto vysokej veže si môžete užiť výhľad na celé mesto. V tejto oblasti sa sústreďujú aj ďalšie historické pamätihodnosti, ako napríklad katedrála sv. Benedikta.

Po druhej svetovej vojne sa väčšina obyvateľov živila rybolovom. Bol tu vybudovaný rybársky prístav, ktorý svojho času patril medzi najväčšie v krajine. V 20. storočí sa San Benedetto začalo prudko rozvíjať aj ako stredisko cestovného ruchu.

Zábery z mesta a pláže

Najväčším lákadlom pre turistov je miestna pláž. O jej kvalite nemusíte pochybovať vďaka oceneniu modrá vlajka, ktoré jej je každoročne udeľované už od roku 1998. Pláž obklopuje dlhá promenáda plná paliem a oleandrov, okrem iného je jej súčasťou aj cyklotrasa.

Kvalitné hotely za výhodné ceny

Pred definitívnou rezerváciou pobytu si určite prezrite kompletnú ponuku ubytovania na rezervačných systémoch. Ak hľadáte overený hotel s výbornými hodnoteniami, skúste napríklad trojhviezdičkový Hotel La Palazzina. Predošlí návštevníci boli spokojní s polohou blízko pláže a centra mesta, chválili aj skvelý personál. V cene pobytu sú čerstvé domáce raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie. V blízkosti je možné využiť spoplatnené parkovisko. Hostia majú k dispozícii aj požičovňu bicyklov. Samozrejmou výbavou všetkých izieb je klimatizácia, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Medzi overené a cenovo výhodné hotely patrí aj trojhviezdičkový Hotel Mocambo. Veľkou prednosťou je poloha na promenáde a bezplatný vstup na súkromnú pláž. Súčasťou hotela je reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné pokrmy regiónu Marche. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov (v cene pobytu). K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, bez poplatku je dokonca aj možnosť ubytovania svojich domácich miláčikov. Klimatizované izby majú vlastný balkón, základnou výbavou je aj kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Rezerváciu uskutočníte kliknutím na odkaz vyššie.

f_San Benedetto del tronto_plaz

Objednať ubytovanie v San Benedetto del Tronto!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *