Sprievodca bulharským letoviskom Sinemorec

Publikované aug 19, 2014 v kategórii Bulharsko

Sprievodca bulharským letoviskom Sinemorec

Obec Sinemorec je jedným z najjužnejších letovísk na pobreží Bulharska. V blízkosti sú hranice s Tureckom, administratívne spadá pod Carevo, ktoré je vo vzdialenosti 20 km a je obľúbenou dovolenkovou destináciou.

Sinemorec nie je medzi zahraničnými návštevníkmi príliš známy, leto tu trávia prevažne Bulhari. V diskusiách je obec často označovaná ako „koniec sveta“. Oblasť je pokojná, ceny ubytovania sú veľmi nízke.

Ako sa sem dostať?

Ak sa sem vyberie zahraničný návštevník, s veľkou pravdepodobnosťou sa najprv dostane do Burgasu (vlak, lietadlo). Sinemorec je od neho vzdialený zhruba 80 km. Ak prídete vlakom, využiť môžete susedné južné autobusové nádražie. Medzi Burgasom a Sinemorcom celoročne premáva autobusové spojenie, jednosmerný lístok stojí približne 5€. Počas sezóny sem častejšie jazdia aj autobusy zo Sofie. Ak priletíte lietadlom, na nádražie sa dostanete mestským autobusom číslo 15.

Kúsok histórie

V okolí boli objavené rôzne archeologické nálezy a kúsky keramiky z 5. storočia pred našim letopočtom. Prvá zmienka o obci pochádza z roku 1496, keď tu žilo iba 16 kresťanských rodín. Dnešný názov získal Sinemorec až v roku 1934, je prekladom predošlého gréckeho názvu Galadzaki. Kedysi sa používal aj turecký názov Kalanca.

Tipy na pláže

V okolí sa nachádza viacero menších pláží pod útesmi a jedna väčšia pláž Veleka. Je hlavnou mestskou plážou, leží pri ústí rieky Veleka. Na juhu je pláž Butamiata, ktorá patrí k hotelovému komplexu Bella Vista. Nudisti obľubujú blízku pláž Lipite. 2 km južne od obce je rozsiahla pláž Listi. Prístup k nej je trochu komplikovaný, pravdepodobne sa sem dostanete iba pešo. Cesta vedie pozdĺž pobrežia. Trochu ďalej je pláž Silistar (5 km od obce).

Pár krásnych záberov

Kde sa ubytovať?

Lacné ubytovanie ponúka napríklad dvojhviezdičkové zariadenie Villa Victoria. Centrálna poloha v tichej časti letoviska, len 5 minút chôdze od najbližšej pláže. Súčasťou areálu je vlastná reštaurácia s tradičnými bulharskými špecialitami. Vilu obklopuje záhrada s detským ihriskom, v blízkosti sú aj rôzne obchody a autobusová zastávka. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Izby sú pomerne priestranné, z balkóna je výhľad na hory. Nechýba ani vlastná kúpeľňa, práčka, chladnička, žehliace potreby, TV a extra dlhé pohodlné postele. Pozitívne ohlasy a veľmi nízke ceny. Neváhajte si ich prezrieť po kliknutí na názov vily.

Veľmi nízke ceny má aj trojhviezdičkový Zafo Hotel, situovaný 300 metrov od najbližšej pláže. Hostia majú k dispozícii kurzy potápania a dokonca aj nočné potápanie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, ubytovaní hostia môžu využiť aj súkromné parkovisko (tiež zdarma). Raňajky sú spoplatnené. Väčšina ubytovacích jednotiek je klimatizovaná. Výnimkou sú napríklad najlacnejšie bungalovy, v ktorých sa dá aj počas letnej sezóny ubytovať za 10€/noc. Ich súčasťou je balkón, ventilátor a spoločná kúpeľňa. Ostatné ubytovacie jednotky majú vlastnú kúpeľňu s vaňou, žehliace potreby, chladničku a extra veľké postele. Odporúčam prezrieť fotky hotela a aktuálne ceny, stačí kliknúť na predošlý odkaz.

83346940

Objednať ubytovanie v Sinemorci!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *